Zenbook S14 Zenbook S14 Zenbook S14

Inovatívny dron na vodíkový pohon môže letieť až 14 hodín

0

Juhokórejská spoločnosť Hogreen Air nedávno predstavila dron na vodíkové palivové články. Tento nový dron využívajúci najnovšiu vodíkovú technológiu vyvinutú pre bezpilotné lietadlá sa používa na dlhodobé sledovanie a prieskum. Dron na vodíkový pohon je jedinečný vďaka svojmu výnimočnému doletu, pričom môže letieť až 14 hodín. Tradičné drony s lítiovou batériou zvládnu iba 10 až 30 minút letu.

Dron Hogreen Air je prevádzkovaný na vodíkové palivo, ktoré môže byť v plynnom alebo kvapalnom stave, čo z neho robí efektívnejšie a udržateľnejšie riešenie. Má nosnosť až 10 kg, vďaka čomu je vhodný na rôzne kritické úlohy v oblasti obrany a priemyselných aplikácií. Je ovládaný diaľkovo aj na veľké vzdialenosti. Nedávno dron vykonal vzdialené misie v Nemecku a Spojených štátoch, pričom bol riadený z Južnej Kórey vzdialenej viac ako 9300 km. Umožňuje to integrácia systémov využívajúcich rádiové frekvencie a komunikáciu LTE/5G, pričom ovládanie je možné z najvzdialenejšieho kúta zemegule.

ZEBRA_10/2024

Bezpilotné lietadlá spoločnosti Hogreen Air využívajú vodíkové palivové články, ktoré sú jednou z technológií energeticky podstatne hustejších ako skvapalnený plynný vodík. Tento aspekt naznačuje dlhšiu životnosť dronu. Takýto inovatívny zdroj energie pomáha zabezpečiť, aby dron mohol vykonávať operácie na dlhé vzdialenosti bez častého dopĺňania paliva prostredníctvom viacerých tankovacích úkonov.

Zdroj Foto: Hogreen Air

Okrem ohromujúcej odolnosti tieto články produkujú aj čistú energiu. V priebehu procesu vodík reaguje s kyslíkom, pričom vzniká len čistá vodná para. Navyše systém pracuje veľmi ticho a vytvára menej vibrácií, takže sa hodí aj na citlivé misie, ako sú pátracie a záchranné práce alebo monitorovanie životného prostredia.

Spoločnosť Hogreen Air, ktorá sa označila za lídra v odvetví dronov, vyvíja bezpilotné lietadlá vybavené špičkovými komunikačnými technológiami, ktoré šifrujú video pomocou vysokorýchlostného LTE a majú funkcie založené na AI, ako je rozpoznávanie tváre pri pátracích a záchranných akciách. 

Zdroj: techtimes.com.

Zdroj Foto: Hogreen Air, freepik.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať