Google učí umelú inteligenciu písať rešerše a články do Wikipédie
Tím Google Brain, výskumného laboratória zameraného na strojové učenie, trénuje softvér na vytváranie článkov v štýle Wikipédie zhromažďovaním informácií z webových stránok.
Internet je obrovská kopa článkov, blogov, príspevkov na sociálnych médiách, s ktorými jednoducho nemožno držať krok. Preto výskumníci prišli s myšlienkou, že by umelá inteligencia mohla kondenzovať informácie do užitočných kratších výťažkov.
Tento oriešok sa pokúsilo rozlúsknuť viacero firiem. Napríklad Salesforce vyškolil rekurentnú neurónovú sieť metódou reinforcement learningu získavať informácie a spracovať ich do skrátenej podoby. A výsledky neboli zlé. No vety generované počítačom sú krátke a stručné, chýba im tvorivosť a rytmus textu napísaného ľuďmi. Najnovšie úsilie Google Brain prinieslo o niečo lepšie výsledky: vety sú dlhšie a zdajú sa prirodzenejšie.
Hoci text napísaný softvérom je ťažšie čitateľný, lebo neobsahuje veľké písmená na začiatku vety a väčšina viet má rovnakú pevnú štruktúru, generova ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH