SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Hyperrealistickí avatari od Synthesie budú mať čoskoro kompletné telá

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť Synthesia, startup známy svojimi hyperrealistickými avatarmi s umelou inteligenciou, sa chystá vydať aktualizáciu, ktorá umožní pridať avatarom úplné telá s možnosťou pohybu a gestikulácie rúk. Nové avatary s celým telom budú môcť napríklad spievať a tancovať alebo vstať spoza stola a prechádzať sa po miestnosti. Budú takisto schopné vyjadrovať zložitejšie emócie ako doteraz, napr. vzrušenie, strach alebo nervozitu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Synthesia Victor Riparbelli sa domnieva, že tieto avatary sú prelomové a svojím realizmom nemajú konkurenciu. Hoci v pohyboch rúk sa vyskytujú drobné chyby, odborníci sa nazdávajú, že tieto nedokonalosti si väčšina divákov nevšimne. Synthesia plánuje spustiť nové avatary koncom roka. Spoločnosť uviedla svoju prvú verziu hyperrealistických AI avatarov v apríli. Tieto avatary používajú veľké jazykové modely na prispôsobenie výrazov a tónu hlasu hovorenému textu.

VIDEO

Avatary sa však v tejto generácii objavujú iba od trupu nahor, sú k dispozícii iba v režime na výšku a sú viditeľné len spredu, čo môže ubrať na inak pôsobivom realizme. Nové avatary s celým telom budú vyžadovať, aby používatelia nahrávali pohyby svojho tela v štúdiu, čo umožní pohlcujúcejší zážitok. Pred uvedením avatarov s celým telom Synthesia najprv uvedie na trh aktualizovanú verziu svojich súčasných avatarov, ktoré budú obsahovať ruky a dajú sa natáčať z viacerých uhlov.

VIDEO

Najdôležitejšie je, že prichádzajúca aktualizácia výrazne uľahčuje vytvorenie vlastného prispôsobeného avatara. Predchádzajúce vlastné avatary vyžadovali, aby používatelia išli do štúdia a nahrávali svoju tvár a hlas počas niekoľkých hodín. Materiál na nové AI avatary sa dá nahrať len za 10 minút pomocou digitálneho fotoaparátu, mikrofónu na klope a notebooku.

Rastúci realizmus AI avatarov predstavuje výzvu pri rozlišovaní skutočného od falošného v online prostredí. Preto existujú obavy z možného zneužitia realistického obsahu vytvoreného umelou inteligenciou. Spoločnosť Synthesia zaviedla prísne zásady moderovania obsahu a obmedzuje typy obsahu, ktorý možno vytvárať. Odborníci však varujú, že so zdokonaľovaním technológie bude riziko deepfakes a online dezinformácií naďalej rásť.

Zdroj: technologyreview.comfreepik.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať