ACER_112024 ACER_112024 ACER_112024

Intel mobilizuje na IDF 2013

Archív NXT
0

Na svete sa využíva 6,3 MILIARDY mobilných zariadení, no využíva ich len 4,4 miliardy ľudí. Denne sa predá 3,7 milióna mobilných zariadení, čo predstavuje 154-tisíc každú hodinu, 42 každú sekundu. Vysielače mobilných sietí ročne prenesú 5 exabajtov (miliónov terabajtov) dát. Používatelia smartfónov si každú hodinu stiahnu vyše 6,2 milióna aplikácií. Poznajúc tieto fakty, vstupujeme do konferenčného strediska vSan Franciscu.

qr_reportaz_idf.png

Spoločnosť Intel každoročne usporadúva vývojárske fórum, kde sa predstavitelia IT sveta a novinári môžu dozvedieť všetko o pripravovaných aj aktuálnych technológiách tejto firmy. A nejde len o novinky z tej najbližšej budúcnosti, Intel je, naopak, chronicky známy tým, ako zvykne spustiť naše technofilné slinné žľazy predvedením čipov budúcej generácie a vzápätí roztiahnuť naše zrenice na prasknutie predstavením progresu a plánov s technológiami ešte o generáciu vzdialenejšími. A pokiaľ ide o technologické sľuby prezentované na pôde IDF, málokedy sa stane, že by ostalo len pri slovách. Dôkazom je momentálna technologická prevaha Intelu, či už z hľadiska sily ich procesorov, ich nízkej spotreby, ale aj z hľadiska veľmi ceneného pokrokového výrobného procesu. Tento rok sme boli na IDF ako jediné slovenské médium a prinášame vám preto exkluzívnu aautentickú reportáž.

Nechať si ujsť vlak by sa nepatrilo

Trh so stolovými počítačmi Intel v podstate už dobyl, alebo aspoň môže povedať, že ho má pod palcom, azda len s výnimkou ekonomicky orientovaných zostáv. Lenže tento trh sa zmenšuje a ľudia stále viac túžia po mobilite a prenosných zariadeniach, ktoré budú mať vždy poruke. Keď ide o pracovné či herné notebooky, má Intel veľmi silné zastúpenie a skvelé produkty, ale čoraz viac ľudí túži po pohodlí tabletu a tu má Intel silného konkurenta – procesory s architektúrou ARM, kombinované v tabletoch s operačným systémom Android.

Intel chce byť lídrom v každom segmente IT, a preto prednedávnom oficiálne vstúpil do ekosystému Androidu, a tak si dnes môžete kúpiť tablety aj smartfóny s jeho procesormi. Tie majú často veľmi zaujímavé vlastnosti, no najnovšia generácia čipov ARM, ktoré v licencii vyrábajú rôzne spoločnosti, má o niečo silnejšie parametre, preto Intel potreboval zakročiť. Ich krokom je Bay Trail, systém na jedinom čipe, ktorý prinesie do sveta tabletov 22-nanometrovú výrobnú technológiu s 3D tranzistormi. V tomto svete momentálne kraľujú najnovšie čipy vyrábané 28 nm spôsobom, takže Intel sem prenáša svoj technologický náskok vo výrobe a sľubuje ho využiť na lepší výkon a aspoň rovnakú, ak nie lepšiu výdrž na batérie.

Bay_Trail.jpg

Intel je veru mamutia spoločnosť a rozhodne nechce ponechať svoju budúcnosť náhode. Musí sa preto nielen zachytiť všetkých dôležitých trendov, ale musí ich aj vedieť predvídať. Preto vo firme majú oddelenie plné antropológov a dokonca futurológov (dvaja sympatickí plešatí fanúšikovia sci-fi), ktorí študujú správanie cieľových skupín aodhadujú, ako by mali vyzerať ideálne zariadenia súčasnosti aj budúcnosti. Ich pozorovania sme na IDF počuli neraz, a keďže boli podporené zaujímavými štatistikami, zhrnieme ich skrátenou parafrázou.

Výpočtová technika je stále osobnejšia a lepšie pripojená k internetu. Mení sa aj vnútri, CPU je stále menej o samotnom CPU a viac o pridaných súčastiach a schopnosti spravovať všetky funkcie systému z jediného energeticky efektívneho čipu. Ľudia chcú ovládať zariadenia novými spôsobmi, tablety sú na vzostupe, ale optimálnym zariadením sa zdá kombinácia tabletu a ultrabooku, ktorému hovoríme „2in1“ (dva v jednom), teda ultrabook prerobiteľný na tablet, či už je to otočením ako pri Lenovo Yoga, odňatím magnetickej klávesnice ako pri Sony VAIO Tap 11, pretočením obrazovky v ráme ako vprípade Dell XPS 11, alebo inými dômyselnými spôsobmi.

Opýtali sme sa ľudí a z tých, ktorí by si nekúpili 2v1, by skoro polovica kúpila tablet, takže tento druh najosobnejšieho z osobných počítačov nemožno ignorovať. Zaujímavé čísla sú z lokálnych trhov, v USA sa rozširujú domácnosti s viac tabletmi, 18 % má aspoň dva, 7 % má viac, v Číne napríklad 81 % majiteľov tabletov ľutuje, že si nekúpili lepší model, a z toho polovica plánuje ten svoj vymeniť do roka. Ľudia totiž nechcú najlacnejšiu možnú vec, ale najlepšiu vec, akú si môžu zo svojho rozpočtu dovoliť.

Je teda tablet jediná budúcnosť osobných počítačov? Nie, pretože 80 % majiteľov tabletov si zároveň plánuje upgradovať svoj notebook za novší model. So zariadením typu 2v1 však získajú niečo, čo my nazývame notebook, keď ho potrebujete, tablet, keď ho chcete. Zariadenie 2v1 si interne definujeme ako počítač s aspoň 10-palcovou dotykovou obrazovkou, nejakým spôsobom integrovanou klávesnicou, je jedno, či drôtovo alebo bezdrôtovo, s dlhou výdržou na batériu, s úplným operačným systémom Windows 8 a úplnou kompatibilitou s inštrukčnou súpravou x86. Ich aplikácie by mali vedieť, kedy ste v režime tabletu a kedy nie, a tomu prispôsobiť svoje rozhranie.

Platforma Bay Trail s výpočtovou architektúrou Silvermont je potom výsledkom snahy zraziť ceny a spotrebu takýchto, ale aj iných mobilných zariadení na minimum. Vďaka Bay Trail budú ultrabooky typu 2v1 začínať čoskoro už od 349 dolárov, pričom na trhu sa zrejme objavia ešte do konca roka. Intel v tomto dosť zásadne zmenil prístup k vývoju technológií. Kde kedysi základom bol návrh kremíka aveľa času sa nevenovalo dizajnu finálnych zariadení, tam je všetko obrátené na hlavu a začína sa primárne od konceptu, ako má vyzerať zariadenie, apotom sa navrhuje optimálne vnútro.

Výsledkom tejto filozofie bolo napríklad uvedenie procesorov Atom, ktoré kedysi vznikli, aby mohli na trh prísť cenovo dostupné netbooky s dlhou výdržou na batérie. Atomy sa donedávna držali myšlienky „ponúknuť dostatočný výkon za čo najnižšiu cenu a s čo najnižšou spotrebou“. Bolo by skvelé, keby Intel na začiatku zvolil za dostatočný výkon trošku „dostatočnejšie“ hodnoty, ale napriek miernemu neúspechu sa Atomy stále zlepšovali, až dospeli do súčasnej podoby Bay Trail, keď opúšťajú starú In Order architektúru prevzatú z Pentií a stávajú sa s novou Out of Order architektúrou (umožňuje spúšťať inštrukcie mimo poradia, čo je drahšie, ale efektívnejšie riešenie) rovnocenným doplnkom procesorov Core. A Intel prisľúbil podstatné zrýchlenie vývoja procesorov Atom, takže miesto modelu tik-tak bude pre Atomy platiť pravidlo o novej generácii každý rok a už pred koncom roka 2014 by mali existovať 14 nm Atomy s architektúrou Airmont.

Bay_Trail-Die.jpg

Bay Trail v plnej kráse. Zmení povesť procesorov Intel Atom?

Bay Trail: Atom, Celeron aj Pentium

Platforma Bay Trail sa bude deliť na tri skupiny: Bay Trail-T bude tabletový variant, kde poznáme aj prvého štvorjadrového reprezentanta, je ním Atom Z3000. Tablety postavené na tomto 22 nm CPU, vlastne skôr SoC, budú schopné vydržať na batériu 3 týždne v režime stand-by a vyše 10 hodín v pracovnom režime, pričom nebudú potrebovať aktívne chladenie. Budú podporovať modemy 3G a LTE, veľkosti obrazoviek budú siahať 7 do 11 palcov a hrúbka sa bude začínať od 8 mm.

Zoženiete ich vo verziách s Androidom alebo Windows 8 a na trhu by mali byť do Vianoc. A čo je najpodstatnejšie, ich cena sa bude začínať od 199 dolárov, tak to aspoň prisľúbil nový CEO spoločnosti Intel Brian Krzanich. Atom Z3000 má mať polovičnú spotrebu a dvojnásobok výkonu CPU oproti predošlej generácií 32 nm procesorov Atom a trojnásobok grafického výkonu (GPU je rovnaké ako v procesoroch Ivy Bridge). Prvé neoficiálne testy to potvrdzujú, tieto čipy budú tým najsilnejším, čo z hľadiska sily CPU v tabletoch nájdete, a z hľadiska sily GPU dobehnú napríklad iPad 4.

Atom Z3000 navyše bude mať jednotku Intel Quick Sync (IQS), a ako sme si vyskúšali, jednoduché strihanie videa na tablete môže byť naozaj pohodlné a vďaka IQS aj veľmi rýchle. Intel predviedol aj niekoľko ďalších aplikácií, využívajúcich vysoký výpočtový výkon a hardvérové zabezpečovacie inštrukcie, zaujal nás hlavne systém na on-line nakupovanie s možnosťou virtuálneho vyskúšania oblečenia na svojom avatare, ktorý si vytvoríte presne podľa svojich mier. Heslo Intelu znie: „Posunieme hranice toho, čo sa dá robiť na tablete.“

strih na tablete.jpg

Strih videa na tablete – jednoducho a rýchlo. Veľmi rýchlo...

Ďalšie varianty Bay Trail-M a Bay Trail-D, teda mobilný, respektíve desktopový variant, sa ocitnú v zariadeniach typu 2v1, notebookoch, all-in-one počítačoch či maličkých jednotkách NUC. A okrem toho aj klasických PC skrinkách, aj keď o niečo menších a bez možnosti upgradu procesora, pretože ani Bay Trail-D sa nebude ponúkať v klasickej verzii zasunuteľnej do pätice. Je to pochopiteľné, ide o kompletné riešenia SoC bez potreby klasickej komunikácie s čipovou súpravou. Procesory tak budú zabudované priamo v doskách a tie budú poskytovať základnú konektivitu pre SATA, PCI-Express alebo USB.

Bay Trail-M ponesie označenie Intel Pentium N3510 a Intel Celeron N2xxx, pričom finálne zariadenia budú dostupné v cenách od 199 dolárov pre netbooky, od 250 dolárov pre notebooky s dotykovou obrazovkou a od 349 dolárov pre zariadenia 2v1. Bay Trail-D sa na trhoch ocitne pod označením Intel Pentium J2850, Intel Celeron J1850 a Intel Celeron J1750, pričom ceny kompletných minipočítačov sa budú začínať od 199 dolárov. Intel potvrdil, že už teraz existuje vyše 140 dizajnov zariadení s platformou Bay Trail. Rozhodnutie označiť tieto v podstate stále procesory Atom ako Celerony a Pentiá považujeme za trošku nešťastné, pretože bude ťažšie zorientovať sa, ktoré modely Celeron a Pentium sú založené na architektúrach Core a ktoré na Bay Trail. Za nešťastnú voľbu považujeme aj neprítomnosť Intel Quick Sync vo variantoch -M a -D, kde by táto technológia bola mimoriadne užitočná. Azda Intel v tomto smere ešte prehodnotí svoje plány.

A čo smartfóny?

Ani na smartfóny sa na IDF nezabudlo. Vtipné porovnanie jedného z prvých mobilov, ktorého výdrž na batériu sa udávala vminútach, s elegantným Lenovom K900, kde sa ráta na dni, nás naladilo na veľké oznámenia. Ako priznal sám nový CEO Intelu, problémom telefónov s platformou Intel je chýbajúca podpora sietí LTE. To však vyrieši nadchádzajúca platforma Merrifield, v rámci ktorej pribudne modem Intel 7260 LTE s podporou nielen súčasnej verzie LTE, ale i LTE 4dvanced s možnosťou dosahovať nielen 35 Mbit/s, ale vďaka agregácii až 70 Mbit/s či v istých situáciách dokonca 100 Mbit/s.

krzanich_keynote08.jpg

Brian Krzanich, CEO spoločnosti Intel, predstavuje prototyp telefónu založeného na platforme Merrifield – pracuje s 22 nm SoC a ponúka konektivitu LTE

Na mobilné dátové pripojenie to znie skoro neuveriteľne. Tento modem pritom pracuje s nižšou spotrebou než konkurenčné riešenia, navyše súčasťou platformy (teda presnejšie samotného SoC s modemom integrovaným v čipe) bude aj procesor vyrábaný 22 nm procesom Tri-Gate, takže celková spotreba bude určite vynikajúca. Intel zároveň dbá aj o softvérovú stránku veci a spolupracuje s vývojármi, ktorí by radi optimalizovali svoje mobilné aplikácie na čo najlepšie využitie architektúry x86. Pre takých sú určené programy ako Intel System Studio na ladenie programov, vývojové prostredie Beacon Mountain, fyzikálne herné API Havok či HAXM na zrýchlenie emulácie Androidu v prostredí x86. Vývoju pre viaceré platformy pomôže aj Intel XDK NEW, balíček nástrojov využívajúcich multiplatformovosť HTML5. Dôkazom, že aj poprední vývojári berú silu Intelu vážne, je prezentované demo Asphalt 8, najnovšieho dielu známej pretekárskej série pre mobily a tablety, ktoré autori vyladili aj pre procesory x86.

A zmenšujeme ďalej

Lenže ani čipy do mobilov nie sú dosť malé na to, aby sme si ich dali napríklad do smart hodiniek. Komu by sa ostatne chcelo nabíjať každý večer okrem mobilu aj hodinky. Intel však myslí aj na internet vecí (internet of things), teda víziu, že jedného dňa budeme doslova obklopení smart zariadeniami, ktoré nás budú vnímať svojimi senzormi a budú navzájom komunikovať tak, aby nám uľahčovali život. Veď aj taký smartfón využíva obrovské množstvo snímačov, napríklad magnetometer, akcelerometer, snímač svetla, kamery, mikrofóny... Videli sme demá programov, ktoré predviedli, kam by sa dala takáto technológia dotiahnuť, napríklad dokázala by podľa chôdze rozoznať, či ju nesie reálny majiteľ alebo zlodej. Do internetu vecí však bude potrebné niečo menšie a s menšou spotrebou. Napríklad Quark.

Intel_QUARK_SOC.jpg

System-on-Chip Intel Quark

Quark od Intelu totiž predstavuje najmenší SoC na svete a prekvapivo ide o čip s otvorenou architektúrou. Je plne syntetizovateľný, teda vyrábateľný ľubovoľným procesom a má ľahko meniteľné parametre. Jeho spotreba je desatinová a jeho veľkosť pätinová v porovnaní s procesormi Atom, a to napriek výrobe 32 nm procesom. Vnútri ide o architektúru starých procesorov Pentium, čo znamená, že na využitie napríklad v smart hodinkách je jeho výkon viac než dostatočný. Modelové značenie pre výsledný produkt bude zrejme X1000. Intel spolu s ním predstavil svoje vlastné dizajny „obliekateľnej“ výpočtovej techniky, išlo však len o prototypy smart hodiniek. Zaujímavejšie nápady prichádzajú z iných odvetví – napríklad z automobilizmu, kde sa podobný čip môže využiť na detekciu kvapiek dažďa a smerovanie svetla len okolo nich na lepšiu účinnosť. Existuje aj prístroj na kompletné sledovanie EKG skrytý vhodinkách, dokonca sa pracuje na verzii ukrytej v nenápadnej náplasti. Využiteľnosť maličkých SoC s extrémne nízkou spotrebou je naozaj nepredstaviteľná.


Haswell a Broadwell

Na záver sme si nechali to najzaujímavejšie pre nadšencov klasických počítačových procesorov. Architektúra Haswell ešte nepovedala posledné slovo, dočkáme sa vydania niekoľkých nových modelov, novinky pribudnú do všetkých cenových hladín – od Celeronov zrejme až po Core i7. Mobilnejších používateľov zaujme, že okrem nových Chromebookov s procesormi Haswell a uvedenia biznisovej verzie ultrabookov s Haswell CPU s funkciami vPro (bezpečné WiDi, profesionálne SSD s hardvérovým šifrovaním) sme konečne videli aj dizajny ultrabookov s procesormi verzie Haswell Y, ktorých TDP je len 4,5 W. To v preklade do menej technickej reči znamená možnosť vytvoriť notebook bez potreby aktívneho chladenia. Koniec otravným ventilátorom!

skaugen_keynote02.jpg

Rok 2014 bude podľa intelovského modelu tik-tak rokom, keď má na svetlo sveta prísť nový 14 nm výrobný proces. Architektúra procesorov pre stolové aj prenosné počítače ponesie označenie Broadwell. Pôjde o SoC, teda opäť kompletné systémové riešenie na jednom čipe, ale zrejme sa objavia aj varianty pre nadšencov, použiteľné do klasických pätíc (zrejme dokonca do aktuálnych LGA1150). Priamo na IDF sme videli demo, kde sa porovnával Haswell Y s podobným modelom Broadwell (na normalizovanom výkone) ešte bez pridaných optimalizácií, pričom len vďaka zmenšeniu výroby predviedol Broadwell o tretinu nižšiu spotrebu. Táto architektúra nie je taká vzdialená budúcnosť, ako by to mohlo znieť, už do konca roka bude posielať Intel vzorky partnerom, prvé produkty uvidíme asi v polovici nasledujúceho roka.

Intel už teraz formuluje prvé návrhy, ako bude vyzerať forma zariadení s Broadwellom. Malo by podľa neho ísť o nekompromisné počítače – plný výkon a zároveň bez aktívneho chladenia. Predpokladá sa, že do štandardu ultrabookov na rok 2014 pribudne aj hlasové ovládanie a ovládanie gestami s rozpoznávaním tváre, pričom Intel pracuje na softvérovej podpore tohto projektu a na IDF už mal veľmi funkčné demá. Citlivá 3D kamera bude zabudovaná priamo v ráme monitora a bude schopná rozpoznať, že tvár pred ňou je skutočná,a nie obrázok či video, bude vnímať hĺbku, teplotu, tep, rozoznávať prsty a dlane. Tento systém, až dozreje podpora v aplikáciách, by mohol byť skvelou náhradou hesiel na všemožných webových stránkach (do Facebooku sa nalogujete len tým, že sa posadíte pred PC, odhlásite tým, že odídete). Videli sme takisto prezentáciu na hre Portal 2, kde ovládanie objektov rukou pridalo hre veľkú dávku pocitu z precíznej kontroly, najmä pri otáčaní zrkadiel, navyše reagovalo prekvapivo rýchlo.

A čo neskôr?

Tento rok boli predstavitelia spoločnosti Intel na IDF naozaj zhovorčivejší. Bez páčenia prezradili plány, ako udržať svoje technologické vedenie v oblasti výroby čipov v priebehu ďalších rokov – už v roku 2015 by mali mať rozbehnutú výrobu 10 nm procesom a sú plní optimizmu, že v roku 2017 naozaj stihnú produkciu 7 nm procesom. Toľko verejné informácie, no počas rozhovoru prezradil jeden z futurológov, že v príprave je aj 5 nm proces, ktorý bude využívať hradlá so šírkou len 12 atómov. Nie Intel Atomov, ale tých menších atómov vmolekulách J. Aby ste pochopili, aký veľmi malý je nanometer, stačí si predstaviť, že nanometer je k jednému metru v rovnakom pomere ako ľudská päsť k planéte Zem.

San Francisco
Nevyhnutné náklady na pobyt a cestu hradila spoločnosť Intel.

Bay Trail je vnútri Silvermont

Čipy Bay Trail budú oproti predchádzajúcim Atomom naozaj veľmi pokrokové. Toto okienko je pre tých z vás, ktorí sa neboja technickejšie poňatého opisu noviniek. Platia aj pre čerstvo uvedené procesory Avoton alias Atom C2000, čo je vlastne implementácia architektúry Silvermont pre mikroservery (to však ide o8-jadrové SoC).

skaugen_keynote04.jpg

Atom Z3000 sa skladá z dvoch modulov, pričom jeden obsahuje dve jadrá, pamäť cache druhej úrovne (1 MB), rozhranie P2P na ostatné časti SoC a modul na správu spotreby, ktorý dokáže separátne taktovať každé jadro. Nové SoC podporuje technológiu Burst 2.0, pričom dynamické taktovanie využíva kompletne celé SoC, takže pre- či podtaktúvať sa podľa potreby môže ľubovoľná časť. Intel tomuto prístupu k správe energie hovorí HUGI – Hurry Up and Get Idle, teda „poponáhľaj sa a prepni sa do nečinnosti“.

K pôvodnej inštrukčnej súprave Atomov, prevzatej z Pentií, pribudnú inštrukcie z pôvodných procesorov Core 2, teda 64 ISA, ďalej Intel SSE 4.1 a 4.2 a POPCNT. Pribudla schopnosť v hlbokom stave nečinnosti C6 zachovať obsah cache, takže prebudenie zo spánku je extrémne rýchle, trvá maximálne pár sekúnd. Až 70 % výkonu oproti predošlej generácii pochádza zo zlepšení architektúry a len 30 % z logiky riadenia SoC. Podobne sa dá odhadnúť, že za výkonový náskok môže nový výrobný proces len asi z jednej tretiny. Zaujímavé je, že nepodporujú Hyperthreading, pretože dizajnéri čipu nepociťovali z jeho pridania dostatočnú návratnosť vo výkone.

Atomy Z3000 budú vlastne prvými 64-bitovými procesormi Atom, no platiť to bude až pre verzie vydané v roku 2014. Momentálne systému sa budú vydávať len s32-bitovými Windows, pretože v kombinácii so 64-bitovou verziou je zatiaľ problém pri funkcii Sleep-Online, tá však bude časom opravená. Pre bežného používateľa podpora 64-bitových aplikácií veľký význam nemá, ale administrátora firemných sietí poteší, keď bude na tablety či notebooky stačiť rovnaký obraz inštalácie ako na stolové počítače.

4ktouch.jpg

4K TV je cool? A čo potom 4K TV so zabudovaným PC a multidotykovým ovládaním?! Pre deti zrejme nekonečný zdroj zábavy...

twitch.jpg

Radi vysielate na Twitch.tv svoje progamingové zápasy či tréningy? Aj vám prekáža, ako veľa výkonu si vyžaduje kódovanie obrazovky do HD videa? Už nemusí, Twitch nadviazal spoluprácu s Intelom a ich SDK už podporuje Quick Sync. Ak používate program OBS, môžete si zapnúť podporu už teraz, aj pri plnej kvalite Full HD nastavení vám kódovanie spapá iba 3 % výkonu a zvyšok môžete venovať svojej obľúbenej hre.

gaming.jpg

Eon Altar – herný projekt, kde skupinka hráčov zdieľa hraciu plochu na veľkom stolovom tablete či all-in-one PC a každý hráč na samostatnom tablete ovláda svoju postavičku.

vino.jpg

Na pohon mikročipu niekedy netreba volty či milivolty, niekedy stačia mikrovolty. Konkrétne ponoriť do vína medenú a zinkovú elektródu asledovať, ako tento prototyp čipu ožije a začne komunikovať s vedľajším PC. Podobné čipy by raz mohli byť poháňané teplom, ktoréo generuje naše telo.

gigabyte iris.jpg

Spoločnosť GIGABYTE predstavila minipočítače Iris s procesormi Haswell a integrovanou grafikou Iris Pro 5200. Tieto maličké skrinky sú naozaj veľmi výkonné, pritom sa skoro zmestia do dlane.

3dcam.jpg

Miesto hesiel vaša tvár, miesto myši ruky, ktomu hlasové povely. Nuž, myš je možno pohodlnejšia, lebo netreba držať ruky vo vzduchu, a dotyková obrazovka je presnejšia. Ale vieme si predstaviť kombináciu všetkých postupov, teda možnosť ovládať vždy nejakú činnosť tak, ako je najprirodzenejšie. A pritom úsmevom uisťovať počítač, že za ním naozaj sedíme my, zdraví, anespíme... :-)


Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať