MIT má prvý hydrodron, ktorý dokáže mapovať dno oceánu a vyhľadávať vraky
MIT sa môže opäť pochváliť prácou svojich študentov, tentoraz ide o študentku PhD Sampriti Bhattacharyya, ktorá začala startup Hydroswarm ako svoju dizertačnú prácu a vytvorila hydrodron s názvom Evie. Vďaka tomu sa dostala do zoznamu Forbes 30 najmocnejších ľudí, ktorí menia svet.
Podmorský 20-centimetrový dron tvaru elipsovitej lopty dokáže mapovať dno oceánov, mieru znečistenia vodného sveta, vyhľadáva vraky lietadiel a skenuje ich na drogy, dokáže identifikovať trhliny v nádržiach jadrových reaktorov.
Sampriti chcela vymyslieť niečo podobné na dne oceánov, ako je na zemi Google Maps. Rafinovaný spôsob mapovania vodného sveta pomocou Evie by mohol zabezpečiť oveľa podrobnejšiu podmorskú navigáciu, ako poznáme.
Hydrodron disponuje ultrazvukovými senzormi, ktorými sníma povrch objektov. Dno možno pozorovať aj pripevnenými kamerami, ale len v hĺbke osvetlenej prirodzeným svetlom. Evie má ďalšie senzory v závislosti od toho, akú úlohu má splniť. Obsahuje batériu a pohybuje sa pomocou ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH