S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement

Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

8

Melvin Vopson, profesor fyziky na univerzite v Portsmouthe, má teóriu, že všetci asi žijeme v počítačovej simulácii podobnej tej z Matrixu. Jeho teóriu podporuje niekoľko indícií, ktoré naznačujú, že naša existencia je v simulovanej realite. Vopson poukazuje na fyzikálne zákony, ktoré pripomínajú súbor počítačových kódov. Ďalším kľúčom sú obmedzenia vesmíru, ako napríklad rýchlosti svetla a zvuku.

Zatiaľ čo častice – stavebné kamene hmoty – by mohli predstavovať pixely v digitálnom obraze. A fyzik nezostáva len pri teórii. Plánuje experiment, ktorý má odpovedať na otázku, či žijeme v simulácii. Vopson má v úmysle zrážať častice a ich antičastice, aby zistil, či pri anihilácii vyžarujú špecifickú svetelnú frekvenciu. Ak áno, mohlo by to znamenať, že tieto častice obsahujú informácie, ktoré sa snažia uniknúť, čo by mohlo byť veľkým dôkazom toho, že žijú vo vnútri počítačového programu.

S_1124 T Flexcam Advertisement

„Všetky častice majú svoje 'anti' verzie, ktoré sú identické, ale majú opačný náboj,“ vysvetlil Vopson. Podľa Vopsona je jedným z najpresvedčivejších argumentov pre život v simulácii existencia symetrie. Profesor Vopson povedal: „Symetria je všade, pretože tak stroje ‚vykresľujú‘ digitálne vytvorený svet. Toto množstvo symetrie namiesto asymetrie vo vesmíre je niečo, čo nikdy nebolo vysvetlené.“

Od vzorov na motýlích krídlach až po snehové vločky – všetka táto symetria by mohla byť výsledkom digitálneho sveta vytvoreného počítačovými strojmi. Vopson pokračuje: „Keď staviame alebo navrhujeme veci, musíme používať čo najsymetrickejšie tvary, aby sme proces zjednodušili. Predstavte si, že staviate dom z tehál, ktoré nemajú štandardný tvar. Keby mali tehly úplne nepravidelný tvar, stavba by bola takmer nemožná alebo aspoň oveľa komplikovanejšia. To isté platí, keď navrhujeme počítačové programy alebo virtuálnu realitu – práve to maximalizuje efektivitu a minimalizuje spotrebu energie alebo výpočtového výkonu.“

Zdroj: uniladtech.com.

Zdroj Foto: depositphotos.com.

Redakcia

Všetky autorove články

8 komentárov

vŕk reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

11.12.2024 21:12
Som dávno nečítal podobný bullshitizmus.
Reagovať

Gensimulanti reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

8.12.2024 00:12
Asimiluje,simuluje,stimuluje. Stimul pre akukolvek simulaciu musi asimilovať cely priestor a motivovať simulantov stimulmi. Ked chce skuseny redaktor,alebo vedec stimulovat svojich citatelov aby citali jeho skvosty a perly ducha,mal by vymyslieť nieco optimisticke,nie pochmurne depresivne,sialene ,chore,tupea zbytocne,chaotickonepochopitelneschizofrenicke,zdravemu rozumu neakceptovatelne blaboly,vajaty žvásty,vyplody az spodnotelove hnede vypustky pomätenej matrixovej zadusajucej hmly.........
Reagovať

Martin reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

7.12.2024 07:12
Už starozákonné dejiny nám hovoria,kto stvoril hmotný aj nehmotný svet a život,ako taký.
Všetci máme o tom minimálne vedomosť a predsa tomu neveríme?
Ale ak niekto napíše takúto hlúpu bájku,tak ešte o tom dokážeme diskutovať?

Reagovať

Fraktaly reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

6.12.2024 16:12
Koho to zaujima troska viac skuste si pozriet fraktaly 2D aj 3D (shadertoy) v podstate par riadkov kodu vie generovat uzasne struktury, zvacsa su symetricke ale nemusia... a zodpovie to nekonecno simulacia spravi nekonecno lavou zadnou :-) samotny fraktal pri priblizovani je nekonecny...
Reagovať

RE: Fraktaly reakcia na: Fraktaly

7.12.2024 07:12
o fraktální v podstatě vesmíru se spekuluje už dlouho.. mám ještě jedno alternativní vysvětlení, pracující s fraktály a s rozlišením.. zkuste vytvořit fraktály na principu prvočísel..a pak se na celý systém dívat z pohledu rastů definovaných právě nějakým konkrétním prvočíslem . výsledek bude velmi podobný tomu co pozorujeme
Reagovať

Perfiš reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

6.12.2024 13:12
Ten príklad s tehlami ma zaujal. Takže tehly sa vyrezávajú z tvrdého ílovitého blata, a lepia sa presne vyrezanou maltou.

Redakčné AI zabudlo že je Mikuláša, a nie deň ftákov (prvý apríl).
Reagovať

Hehe reakcia na: Nový experiment by mal dokázať, že žijeme v počítačovej simulácii

6.12.2024 13:12
Akože a kde by sa mal nachádzať ten počitač vktorom by bolo toto vsetko nahraté ako simulacia?leda vpriestore ktorý nazivame vesmír čiže je to odveci
Reagovať

RE: Hehe reakcia na: Hehe

6.12.2024 22:12
Prečo by sa mal nachádzať v priestore vesmíru, keď logicky ten priestor daný pán pokladá za simuláciu? Ty máš tiež počítač vo svojej izbe a nie v hre ktorú hráš. Veď to nedáva ani zmysel. Ten počítač by musel byť mimo nášho priestoru, čiže aj mimo vesmíru a všetkého toho, čo vnímame a kde sa nachádzame. Ale ono je to tiež také divné hovoriť o virtuálnom svete, ako o niečom, čo je "virtuálne" mimo náš svet. V podstate je to stále súčasť našej reality, všetky počítačové simulácie čo robíme, lebo sú hmotné. Všetko sú to stále iba signály na tranzistoroch atď. Takže v konečnom dôsledku máš z polovice aj pravdu :D záleží, ako sa na to celé pozeráme.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať