CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

MSI MPG Gungnir 100 / Nielen „dizajnovka“, poriadna skrinka

0

Firma MSI patrí v produkcii počítačových skriniek k nováčikom. Tým však bola i v segmente herných monitorov, kde sa presadila raketovým tempom. A teraz má Odinov oštep, po ktorom je skrinka pomenovaná, namierené takisto vysoko.

Gungnir 100 sa hlási k hráčom. To však v tomto prípade našťastie neznamená dôraz iba na vzhľad. Aj keď ten je pútavý a originálny, výrobca nezachádza do žiadnych obludností. Čelný panel má tematicky ostré krivky doplnené zvrchu i zospodu decentnými osvetlenými linkami a navrchu i logom. S adresovateľným RGB LED je vybavený i zadný ventilátor, na ktorý vidieť cez dymové temperované sklo.

Pozoruhodná je tu pevná kostra a šikovne rozvrhnutý interiér. To sú pri mnohých naoko podobných skrinkách, ktoré postavili predaje predovšetkým na atraktívny výzor, už často opomínané veci. Plechy majú nevídanú hrúbku až jeden milimeter. Hmotnosť je síce vyššia, takmer desať kíl, no nikde nič nedrnčí (ani po inštalácii HDD) ani sa neprehýba pod rukami pri montáži komponentov.


MSI MPG Gungnir 100

Rozmerovo (510 × 227 × 525 mm) ide o väčšiu skrinku, vhodnú i na zapojenie dvoch grafických kariet či rozsiahleho okruhu kvapalinového chladenia. Dopredu možno osadiť bez ventilátorov 57 mm hrubý a až 420 mm dlhý radiátor, na strop zase 360-milimetrový. Pri využití obidvoch pozícií súčasne musí byť jeden z nich o číslo menší, aby nedochádzalo k vzájomnej kolízii v rohu. Tak či onak je to na „iba“ 60-litrovú skrinku slušná podpora. Navyše sa pohodlne zmestíte i s kratšou doskou formátu E-ATX (do 272 mm). Obmedzenia na dĺžku grafickej karty či zdroja tu neexistujú, a čo sa týka diskov, môžete nainštalovať dva 3,5" a štyri 2,5" alebo šesť 2,5". Pri jednej i druhej kombinácii teda viac než dosť.

Peknú prácu s využívaním priestoru vidieť aj za základnou doskou, kde je šikovný organizér kabeláže a podľa potreby odstup od bočnice 14 – 24 mm. Pochvalu si zaslúžia aj naozaj pevne zasadené gumové priechodky s vhodným rozmiestnením. Sú to detaily, ale bývajú často poddimenzované a veci komplikujú.

Škoda, že rozbočovač (ARGB) je iba na LED, ventilátory tak musíte pripojiť priamo k základnej doske. Dodávané sú štyri, ktoré cez signál PWM možno regulovať v rozsahu 400 – 1600 otáčok. To znamená, že vedia byť tiché a v prípade potreby i výkonné. Náročnejším používateľom však môže prekážať jemné rapkanie. Okrem toho mám výhradu ešte k hrubému situ filtra za predným panelom, ktorý veľa prachu nezachytí. Zato prachový filter v koľajničkách pod zdrojom je už vzorový.


Osvetlenie predného panela je decentné a v tme uľahčuje orientáciu medzi konektormi. Vďaka tomu nemusíte triafať naslepo

„Takto má vyzerať základ pre herný počítač, skvelo zvládnutý i z konštrukčného hľadiska.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Ukážkové vnútorné rozloženie, podpora dlhých radiátorov: 420 (vpredu) a 360 mm (hore), robustná konštrukcia, pohodlná montáž všetkého možného, efektívne využívanie vnútorného priestoru, dodávané ventilátory so širokým rozsahom otáčok
- Predný prachový filter je neefektívny, trochu rapkajúce ventilátory

HODNOTENIE:

Návrh interiéru:  95 %
Spracovanie:  95 %
Chladenie: 90 %
Konektivita: 90 %
Celkovo: 93 %

Cena: 140 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
MSI Gungnir

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať