S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement

Moderné smartfóny s unikátnymi funkciami

Archív NXT
0

Test smartfónov máme opäť na dvoch platformách. Priaznivci Windows Phone si prídu na svoje vďaka prírastku nových Lumií. Z technologickej stránky stojí Lumia 925 za to. Okrem toho máme v teste exkluzívne kúsky, či už z hľadiska technickej výbavy, alebo výhodnej ceny a obsiahlosti funkcií. Tohtomesačné recenzie rozhodne stoja za prečítanie.

Test telefonov - nahlad 01-2.jpg

Technické parametre a výsledky benchmarkov testovaných smartfónov

qr_test_telefonov.png

HTC One mini

Miniverzie vlajkových lodí sú v móde a HTC sa rozhodlo v tomto smere nezaostávať. HTC One mini je zmenšená verzia jedného z najlepších telefónov súčasnosti, aj keď v praxi nie je práve najmenšia. Veď 4,3-palcové displeje patrili pred rokom či dvoma medzi najväčšie. One mini však schudol 20 gramov, zúžil sa o 6,3 cm, a tak sa s ním ešte lepšie pracuje v jednej ruke. Pokiaľ ide o dizajn, výrobca vymenil vonkajšiu hliníkovú časť za plastovú, čomu sme paradoxne radi, lebo sa nepoškriabe tak skoro ako citlivý hliník pri veľkom One. Inak si menšieho brata s tým veľkým nepomýlite, hoci všetko vyzerá podobne.

HTC_One_mini.jpg

Reproduktory sa síce tiež zúžili, ale hrajú dobre, navyše sú súčasťou balenia vcelku fajn slúchadlá. Displej ponúka rozlíšenie 1280 × 720 pixelov pri 341 ppi a je chránený sklom Gorilla už tretej generácie, takže tu tiež nemožno veľmi namietať. V čom je teda mini iný ako veľký One? Chýba mu čip NFC, výrobca odstránil infračervený port z tlačidla vypínača, nepodporuje MHL na microUSB a totožný snímač fotí vo verzii mini jednoducho horšie. Poďme však na to pekne postupne.

One mini pracuje s kartou microSIM rovnako ako jeho brat, no škoda, že výrobca podobne ako pri väčšom modeli ani teraz nepodporuje pamäťové karty microSD. Máte 16 GB internej pamäte, z toho na úvod je pre vás k dispozícii reálne 11 GB. Nie je to zlé, ale ak prídete na čaro videa a Zoes, za pol roka máte o problém postarané. Srdcom tohto smartfónu je dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 400, ktorému sekunduje 1 GB pamäte RAM. Tu nemáme výčitky, všetko fungovalo pomerne svižne, netreba za každú cenu „pchať" do minitelefónov všetko, čo je aktuálne na trhu. Android 4.2.2 s nadstavbou HTC Sense 5 je to, po čom túžite, aktualizácia na 4.3 podľa nášho názoru príde okolo Vianoc. Blinkfeedu stále nevieme prísť veľmi na chuť, samozrejme, ako domovská obrazovka sa dá nastaviť tá klasická.

Ultrapixelový snímač (4 Mpix s plochou dopadu svetla väčšou o 300 %) je dobrá myšlienka, ktorá pri väčšom One ukázala svoj zmysel, ale ako sme písali, fotoaparát v miniverzii fotí jednoducho horšie. Či to bude absenciou optickej stabilizácie obrazu, alebo iným algoritmom spracúvania obrazu, nevedno. Vo výsledku sú fotografie iba bežnej kvality. Ešteže výrobca neopomenul Zoes - krátke 3-sekundové videá, ktoré dokáže sám pospájať do 30-sekundového spotu v 12 pripravených šablónach audio/video. Zoes považujeme za aktuálne najväčšiu konkurenčnú výhodu smartfónov HTC.

Výkonnostne nie je na tom One mini vôbec zle a proti komunikačným vlastnostiam tiež nemožno veľmi namietať. Veď posúďte sami - podpora HSPA, LTE, Bluetooth 4.0, Wi-Fi v štandardoch 802.11 a/b/g/n, podpora DLNA, GPS s asistovaným štartom a v pozadí aj podpora pre GLONASS. Všetkým týmto čipom dodáva energiu 1800 mAh batéria, ktorá je opäť nevymeniteľná, a ak s telefónom pracujete naozaj často, zoberte si do zásoby autonabíjačku alebo battery pack, my sme ešte pred večerným príchodom domov museli telefón nabíjať.

Keby sme mali zhodnotiť telefón jednou vetou, HTC One mini je veľmi vydarený model, ktorý výrobca sám tak trocha „zabíja" cenou. Pýtať takmer 500 eur za smartfón, ktorý je „iba" miniverziou väčšieho súrodenca, je podľa nášho názoru odvaha, ktorá sa premietne v celkových predajoch. Hranicu 500 eur totiž atakujú niektoré vlajkové lode konkurencie, kde sa nerozmýšľa nad „mini" obmedzeniami. Inak pochvala, One mini nám po dvoch týždňoch prirástol k srdcu.

Hodnotenie

Užší vzhľad, výkon, svižnosť systému, komunikačné vlastnosti
Cena, slabší fotoaparát v porovnaní s One, chýba NFC


Cena: 489 EUR
Zapožičal: HTC

Nokia Lumia 720

Windows Phone 8 na zariadení tejto značky aj menej znalému používateľovi prezradí, že ide o ďalší zo série telefónov Lumia. Nová 720-tka má v sebe WP 8, v čase testovania bez ďalších aktualizácií, ktoré postupne prichádzajú a opäť rozšíria funkcie systému. Zlepšení je niekoľko, FM rádio však stále chýba, a tak môžete využiť len aplikácie na príjem internetových rádií.

nokia-lumia-720-red_white_yellow_3.jpg

Výrobca si dal na tele záležať, čo pri tejto sérii nie je prekvapujúce, a ponúka ho v niekoľkých farebných vyhotoveniach. Hardvérový základ a dodatočné funkcie bývajú pri konkurenčných modeloch doménou vyššej triedy, a tak poteší, že nadštandardné prvky nájdeme aj v tomto modeli strednej triedy. Ovládacie prvky sú klasicky rozmiestnené po hranách telefónu, tu sa žiadne rozdiely nekonajú. Po bokoch sú teda ovládacie tlačidlá hlasitosti, fotoaparátu a vypnutia displeja, spodok je vyhradený konektoru microUSB a horná hrana má audiokonektor so šachtou na kartu microSIM a na boku je priestor na rozšírenie pamäte kartou microSDXC.

Základnú 8 GB pamäť môžete rozšíriť až o ďalších 64 GB. Kapacita RAM je 512 MB, čo pre tento systém bohato postačuje. Špecialitou je konektor na zadnej strane, ktorý umožňuje pridanie krytu s možnosťou bezdrôtového nabíjania telefónu, treba si ho však dokúpiť. Opomenúť nesmieme ani fotoaparáty. Ten na zadnej strane má rozlíšenie 6,7 Mpix a vyhotovíte ním veľmi kvalitné snímky. Veľký podiel na tom má aj zvýšená svetelnosť objektívu na hodnote f1.9. Ideálne vo vonkajšom prostredí alebo pri dobrom osvetlení. Prisvetľovacia dióda pri fotení podstatným spôsobom pomôže, no ani tu sa nevyhnete miernemu šumu. Každopádne optika Carl Zeiss, ktorej sa Nokia drží, podáva očakávané výsledky. Maximálne spokojní sme boli s predným fotoaparátom.

Rozlíšenie je 1,3 Mpix a vyhotovíte ním širokouhlé snímky. Kvalita je skutočne markantná, a tak nejde len o druhoradý doplnkový fotoaparát na autoportréty a hovory Skype. Displej je typu ClearBlack a TrueColor. Zaistí výbornú čitateľnosť na priamom slnku a extra citlivosť. Dámy môžu rozhranie ovládať pokojne iba nechtami. Ďalej je tu podpora NFC na výmenu dát medzi kompatibilnými zariadeniami alebo napríklad spárovanie s reproduktormi podporujúce technológiu NFC.

Softvérová výbava obsahuje úplnú verziu off-line máp HERE Maps a navigácie HERE Drive. Mapy pre jednotlivé krajiny si používateľ sťahuje samostatne. Telefón je rýchly vrátane použitia internetového prehliadača. Vyskúšali sme aj 3D hry a zistili sme, že rovnako dobre sa hodí aj na hranie hier. Najviac však podľa našich testov budú používatelia ťažiť z nadštandardných fotografických možností a vynikajúceho spracovania telefónu. Kryt je síce z plastu, no ide o pevné a presné továrenské spracovanie.

Hodnotenie

Telo telefónu, kvalita displeja, kvalita fotografií, rýchlosť telefónu
Žiadne podstatné

Cena: 349 EUR
Zapožičal: Nokia Slovensko

Nokia Lumia 925

Model 925 je vlajková loď Nokie. Z hľadiska technickej výbavy ide o top model, ktorý poháňa operačný systém Windows Phone 8. Z konštrukčnej stránky sme sklamaní. V striebornom vyhotovení pôsobí síce dojmom „high-tech", no utrpela presnosť poskladania jednotlivých dielov do celku. Zadná časť už totiž nie je hliníková, ale z polykarbonátu. Hladké prelínanie zadnej strany a bokov sa tentoraz nekoná.

nokia_lumia_925_front_back.jpg

Ovládacie tlačidlá sú tradične naboku, horná hrana je vyhradená na kartu microSIM, audiokonektor a konektor microUSB. Farba zadného krytu sa nám zdala trochu nevkusná, ale to sú naše subjektívne dojmy. Podstatou celého telefónu je fotoaparát. Samozrejme, výrobca sa sústredil na telefón ako celok, takže je tu HD displej s rozlíšením 1280 × 720 bodov a rýchly dvojjadrový CPU. Displej je nabitý technológiami a ocenili sme aj fotoaparát PureView s rozlíšením 8,7 Mpix. S fotoaparátom postaveným na tejto technológii sme mali veľmi pozitívnu skúsenosť už v minulosti.

Displej je vynikajúci a poznať to hneď po zapnutí telefónu. Žiarivé farby uvidíte pri prezeraní fotografií a prehrávaní filmov. Zabezpečená je aj dobrá čitateľnosť na priamom slnku. Vo výbave nechýba podpora pre FM rádio, ktoré v iných Lumiách ešte stále absentuje. K dispozícii sú aj v tomto prípade mapy. Tak ako pri predchádzajúcom modeli ich máte zadarmo a s úplnou hlasovou navigáciou. Na väčšom displeji sa dobre používajú aj programy kancelárskeho balíka Microsoft Office a program OneNote na vytváranie poznámok. Synchronizácia s webom je bezchybná a odporúčame túto mobilnú kanceláriu využívať.

Samostatnú kapitolu tvoria fotografie. Vo vonkajšom prostredí získate skutočne kontrastné snímky, ktoré sú už na prvý pohľad o poznanie lepšie než to, čo dostávate z iných smartfónov tejto cenovej kategórie. Fotoaparát je rýchly a rýchlo ho aj zapnete vďaka výkonu a nenáročnosti operačného systému. Aplikácia fotoaparátu je priamo napojená na ďalšie programy. Slúžia na tvorbu panoramatických fotografií, zvýraznenie detailov objektov, ako aj na odstraňovanie neželaných objektov na obrázkoch.

Hodnotenie

Rýchlosť systému, možnosti fotografovania a kvalita fotiek, unikátne technológie, displej
Pripojenie zadného krytu k telu

Cena: 563 EUR
Zapožičal: Nokia Slovensko


Prestigio MultiPhone 5044DUO

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Dvojsimkový telefón od Prestigia nie je nijaké prekvapenie a tento model sa má dostať do rúk náročnejších používateľov. Ide o zástupcu strednej triedy, ktorý má HD displej IPS a pri rozmere uhlopriečky 5" posúva využitie na vyššiu úroveň. Operačný systém je Android 4.2.1, teda pomerne čerstvý systém, ktorý je na tejto konfigurácii plynulý. Platí to aj o aplikáciách. Štvorjadrový procesor s frekvenciou 1,2 GHz na jadro je silná záležitosť. Rovnako aj grafický čip PowerVR SGX544.

Prestigio MultiPhone 5044 DUO_01.jpg

Ide o jeden zo silnejších, a tak si vychutnáte aj náročnejšie 3D hry. Jediná chybička krásy je podľa nás úložná kapacita. Reálne len dva gigabajty dostupného priestoru je skutočne málo. A to je len v základe bez inštalácie ďalších aplikácií, ktoré by chcel používateľ mať v telefóne. Použitie karty microSDHC je tak nevyhnutnosť. Všetky karty sa umiestňujú pod zadný kryt, jedna karta je klasicky prístupná pre 3G siete, druhá funguje na používanie funkcií v sieti GSM. Softvér v telefóne je dobre prispôsobený na použitie s oboma kartami a pri volaniach aj SMS sa dá nastaviť predvolená karta alebo možnosť otázky.

V balení je klasický plastový kryt, ale aj kryt s predným obalom na displej. Ten funguje zároveň na odomykanie a uzamykanie displeja. Žiadalo by sa ho však trochu zlepšiť, pretože nie je v ohybe dostatočne pružný, a ak máte kryt prehnutý až k zadnej strane (napríklad pri používaní telefónu) a potom ho chcete zaklopiť na telefón, sám sa roztvorí a tým odomkne displej. Pri bežnom používaní je telefón dostatočne rýchly, rovnako aj pri náročnejších aplikáciách a hrách. Prepínanie medzi nimi je vcelku rýchle. Nie je to síce na úrovni 2 GB RAM, keďže tu je jej polovičná veľkosť, no reálne nemáme telefónu čo vytknúť.

Páčila sa nám aj nadstavba operačného systému. Nie je to úplný základ, no ani kompletne prerobené rozhranie. Jednoducho kompromis pre používateľov, ktorí chcú striedmo ladené grafické prvky a možnosti navyše. Ocenili sme výbornú klávesnicu s piatimi riadkami. Na hornom riadku sú k dispozícii znaky s diakritikou alebo emotikony. Na HD rozlíšení dáva klávesnica zmysel a písanie je pohodlnejšie bez toho, aby zaberala priveľa hlavnej plochy. Ako pri iných modeloch tejto značky zo strednej triedy aj tu sme boli nadmieru spokojní s fotoaparátom. Prekonáva mnohé telefóny z rovnakej kategórie a fotí dobre aj pri umelom osvetlení.

Hodnotenie

Rýchlosť systému, grafický čip, HD displej, fotografovanie
Malá kapacita pamäte, trochu nevydarený predný kryt

Cena: 260 EUR
Zapožičal: ASBIS SK

Sony Xperia Z Ultra

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Na prvý pohľad užší tablet, no výrobca ho stále pasuje do oblasti smartfónov. Ide skutočne o telefón, ktorý má priniesť používateľovi do ruky veľký 6,4-palcový displej s full HD rozlíšením. Pre nerozhodných používateľov výborný kompromis, pre zástancov smartfónov však trochu veľký kúsok, najmä čo sa týka nosenia vo vrecku.

2_Xperia_Z_Ultra_Black_Front.jpg

V každom prípade ide o špičkový smartfón s najnovším procesorom Snapdragon 800 a štyrmi jadrami. Podľa vzoru staršieho modelu Xperia Z alebo Tabletu Z je aj tu použité na oboch stranách ochranné sklo Gorilla Glass 2 a tenký dizajn, ktorý prekonáva ostatné porovnateľné modely na trhu. Displej je navyše z radu Triluminos X-Reality, ktorý dáva vynikajúci kontrastný obraz a pozorovacie uhly. Pozerať sa naň je doslova radosť a pri vysokom rozlíšení a danej uhlopriečke sa na ňom načítajú internetové stránky v plnej veľkosti so zachovaním čitateľnosti bez potreby približovať ich časti. Je to multimediálno-pracovný smartfón, hodiaci sa aj na prácu s kancelárskymi dokumentmi. Má hmotnosť len 212 gramov, čo je viac ako prijateľná hodnota.

Vcelku ide o vyspelý telefón, ocenili sme, že tak ako ostatné Z-kové modely má odolnosť proti vode a po dobu 30 minút vydrží v 1,5-metrovej hĺbke bez poškodenia. Navyše má naozaj pevnú konštrukciu, takže sa netreba báť nadmerného opotrebenia pri intenzívnom používaní. Zosilňuje ju aj kovový rám zariadenia. Výborne poslúži aj ako čítačka kníh a vďaka hustote 342 pixelov na štvorcový palec zobrazuje ostré písmo aj pri jeho zväčšení. Na displej sa dobre pozerá aj na priamom slnku vďaka technológii OptiContrast a úprave displeja jeho stenčením a odobratím izolačnej vzduchovej vrstvy. Vzhľadom na veľkosť môžete na ňom pozerať aj filmy. Obraz je kontrastný a pri priamom porovnaní s konkurenciou má žiarivejšie farby. Výkonovo zvláda najnovšie hry, a tak sme sa rozhodli vyskúšať rýchlosť pri hre Asphalt 8: Airbone.

Hra bežala na maximálnych detailoch bez jediného zaseknutia a vzhľadom na 2 GB operačnej pamäte bolo aj jej spúšťanie takmer okamžité. Výrobca nedodáva k zariadeniu pero priamo v balení, no môžete použiť ceruzku alebo iný doplnok na písanie po displeji. Aj tu už je integrovaná funkcia zosilnenia citlivosti. V prípade tabletofónu sa takáto funkcionalita hodí viac ako inde, a tak zosilnenie citlivosti nie je propagované len ako výhoda pri použití rukavíc. Na veľkej ploche dáva zmysel používanie multitaskingových aplikácií, ktoré sú implementované priamo do nadstavby OS od výrobcu zariadenia. Gmail, kalkulačka, diktafón, poznámky a ďalšie môžete mať spustené aj pri sledovaní filmu alebo prehliadaní internetu. Výdrž akumulátora je pri bežnom používaní celodenná, netreba sa výraznejšie obmedzovať.

Navyše je tu režim STAMINA, ktorý naozaj predlžuje výdrž akumulátora, a tak veľký telefón s rozmerným displejom neznamená nutnosť byť neustále pri nabíjačke. Za zmienku stojí aj 8 Mpix fotoaparát s technológiou EXMOR. Fotí dobre aj v horších svetelných podmienkach a v exteriéri sme ocenili využitie režimu pre HDR. Zatiaľ nie je v telefóne Android 4.3, no bude pre tento model dostupná aktualizácia.

Hodnotenie

Špičkový výkon, kvalita displeja a jemnosť pixelov, odolnosť, tenký profil, vysoká pridaná hodnota
Pre niekoho trochu pridlhý (179 mm)

Cena: 699 EUR
Zapožičal: Sony

Sony Xperia Z1

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Aktuálne ide o hardvérovo najlepší smartfón predávaný na Slovensku. Touto odvážnou vetou začíname recenziu telefónu, ktorý bude predajným hitom Vianoc v prémiovom segmente. Z1-ka ako nástupca série Z je novou vlajkovou loďou značky Sony, na ktorej výrobca zlepšil mnoho vlastností a vychytal predošlé nedostatky. Nestratil pritom svoju odolnosť vode a čerešničkou na torte je 20,7 Mpix fotoaparát so senzorom priamo z kompaktného fotoaparátu, upraveným rozmerovo do mobilného telefónu.

Z1.jpg

Výrobca hovorí o hmotnosti 170 gramov, naša digitálna váha ukázala o 2 gramy viac. Pri hrúbke 8,5 mm ide o pomerne veľký, ale špičkovo konštrukčne spracovaný telefón. Hliníkový rám tvorí základ konštrukcie, pričom tvrdené sklo chráni prednú a aj zadnú časť telefónu. Počas dvojtýždňového testovania sme nosili telefón každý deň medzi kľúčmi v batohu a dnes nemá Z1-ka ani jeden škrabanec na displeji ani na zadnej časti. Displej Xperie Z si odniesol najviac výčitiek, dnes výrobca urobil krok vpred. Päťpalcový displej Triluminos s technológiou Mobile Bravia Engine 2 poskytuje rozlíšenie 1080 × 1920 pixelov pri 441 ppi s omnoho vernejšími farbami bez degradácie pri pohľade z bočných uhlov. Aby sme nezabudli - stupeň ochrany IP58 chráni telefón pred prachom a vodou v hĺbke 1 m po dobu 30 minút.

Sony to vzalo útokom a použilo najvýkonnejší mobilný procesor súčasnosti - štvorjadrový Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 s taktom 2,2 GHz na každé jadro. Sekundujú mu 2 GB pamäte RAM. Internej pamäte je 16 GB, pričom asi 11,7 GB je k dispozícii používateľovi. Kartou microSD rozšírite pamäť o ďalších max. 64 GB. Android 4.2 Jelly Bean bude čoskoro aktualizovaný na verziu 4.3. Toto všetko je základ, pri ktorom o svižnosti systému netreba pochybovať.

A teraz niečo, na čo sme sa najviac tešili. Sony dostalo snímač CMOS vo veľkosti 1/2,3" z kompaktného fotoaparátu do telefónu. Bolo síce treba vykonať miniaturizáciu komponentov, ale vo výsledku „G Lens" s 27 mm šošovkou, svetelnou clonou F2.0 a rozlíšením 20,7 Mpix fotografuje podľa nášho názoru najlepšie zo všetkých fotomobilov súčasnosti. Fotografie vynikajú vernosťou farieb, aj keď v noci by sa zišla ešte jedna LED-ka v blesku navyše. Okrem full HD videa pri 30 fps, panoráme, HDR či ďalších funkciách posúva možnosti fotografovania ešte o kúsok vpred. API je pri fotografických funkciách otvorené, aplikácie sa dajú dopĺňať do telefónu. Fotografické aplikácie priamo pri náhľade fotografie sú novinkou a štyri zaujímavé dodáva Sony hneď v balení. Social Live umožňuje streamovať max. 10-minútové video v reálnom čase priamo na Facebook, Info Eye nasmerovaním fotoaparátu na víno či knihu prezradí všetko o danom produkte, Time Shift Burst vytvorí 61 snímok za 2 sekundy a efekt AR pridáva animácie priamo do fotografie. Lahôdkou sú potom ešte prídavné a odnímateľné objektívy QX10 a QX100, pripojiteľné cez Wi-Fi s aplikáciou PlayMemories Mobile.

Z pohľadu konektivity sa zdá, že Sony poskytuje všetko, čo ponúka aj konkurencia. V dnešnej vlajkovej lodi patrí k samozrejmostiam okrem HSPA, Wi-Fi, NFC, A-GPS či GLONASS, microUSB 2.0 s podporou MHL už aj LTE, takže telefóny sú dnes pripravené na 4G siete, ktorých nástup u nás ešte len očakávame. Pri Wi-Fi sa však musíme pristaviť, pretože hoci sa to často nespomína, Sony Xperia Z1 je jeden z prvých smartfónov na svete, ktoré podporujú už štandard Wi-Fi 802.11ac na 5 GHz pásme. Keby sme nazreli pre zmenu do aplikácií, je veľká škoda, že na Slovensku Sony stále nepodporuje služby Music Unlimited a Video Unlimited. To je spolu s lepšími fotografickými funkciami dôležitá cesta, ako predstihnúť konkurenciu.

No a na záver nemožno zabudnúť na batériu. Má výbornú kapacitu 3000 mAh, nie je vyberateľná a pri plnom využívaní telefónu počítajte s každodenným nabíjaním. V batériách sa revolúcia jednoducho nekoná, aj keď softvérový režim Stamina mierne pomáha, nie je to žiadne terno. V konečnom zúčtovaní môžeme s čistým svedomím vyhlásiť, že Sony Xperia Z1 je aktuálne jeden z najlepších smartfónov na svete a určite najlepší fotomobil súčasnosti.

Hodnotenie

Výkon, krytie IP58, kvalita fotografie, doplnkové fotografické funkcie, full HD displej
Bez podpory Video/Music Unlimited na Slovensku

Cena: 649 EUR
Zapožičal: Sony

Verdikt PC REVUE

HTC One mini, menší súrodenec „veľkého" One, ponúka mnohé z jeho výborných vlastností, ako príklad spomenieme Zoes. S cenou to však výrobca mierne prehnal. Nokia Lumia 720 je rýchly telefón strednej triedy, ktorého štandardnú výbavu zlepšuje Nokia svojimi mapami a displejom s dobrou čitateľnosťou aj na priamom slnku. Nokia Lumia 925 je high-end telefón so špičkovým displejom aj fotoaparátom. Parametre sú hodné na náročnejšie pracovné aj multimediálne použitie. Prestigio MultiPhone 5044DUO je ďalší z podarených kúskov tohto výrobcu a opäť s prívlastkom DUO, teda na dve SIM karty. Vďaka štvorjadrovému procesoru je rýchly a navyše aj dobre fotí. Za túto cenu zoženiete len veľmi málo takýchto vydarených kúskov. Sony Xperia Z Ultra je nadrozmerný smartfón s full HD displejom s mnohými technologickými finesami. Extrémne zaujímavý telefón má však vysokú, hoci adekvátnu cenu. Čerešničkou na torte je Xperia Z1 od Sony, ktorá predstavuje podľa nášho názoru najlepší fotomobil na súčasnom trhu.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať