Trendy vo zvukových kartách

Archív NXT
0

Od uvedenia prvej zvukovej karty Creative Sound Blaster ubehlo vyše 25 rokov atáto firma má dnes za sebou vyše 400 miliónov predaných produktov z tejto rodiny. Požiadavky trhu sa však menia a Creative dnes jasne hovorí, že karty najnovšej generácie s čipom Sound Core3D už nie sú len obyčajné zvukové karty. Sľubuje vyššiu pridanú hodnotu, lepšiu kvalitu zvuku a inovácie.

V tomto článku sa podrobne pozrieme na päť najnovších modelov tejto generácie, aby sme si overili toto tvrdenie.

Inovácie

Creative sa s príchodom novej generácie zvukových kariet zameriava na päť kľúčových oblastí: bezdrôtové pripojenie, kvalitu zvuku, komunikáciu, tvorbu obsahu a multiplatformové riešenia. Priznáva, že už nechce byť lídrom len v rôznych akčných 3D strielačkách, ale aj v čoraz obľúbenejších sociálnych a komunitných hrách. Do popredia sa tak dostáva najmä potreba zrozumiteľnej hlasovej komunikácie medzi používateľmi počítačov. Creative na to reaguje tým, že do všetkých nových kariet integruje úplne nové prvky na zlepšenie verbálnej komunikácie.

Ako sme testovali?

Všetky karty sme testovali samostatne na počítači s nasledujúcou konfiguráciou: CPU Intel Core i5 2500K, 8 GB RAM DDR3, základná doska MSI P67A-C45(B3), grafická karta MSI nVidia GTX 570 1280MB GDDR5, PSU Corsair HX 650W, zvukové karty ASUS Xonar DX 7.1 a integrovaná čipová súprava audio Realtek ALC892, operačný systém Windows 7 Home Premium 64-bit. Ku každej karte sme nainštalovali z priloženého CD ovládače, príslušný softvér a následne sme vykonali update cez internet. Na posudzovanie zvukových vlastností sme použili slúchadlá Beyerdynamic DT990Pro 250 Ohm. Na prehrávanie hudby sme použili prehrávač Foobar2000 snainštalovaným plug-inom na podporu ovládačov ASIO, pričom sme použili originálne ovládače ASIO Creative. Správanie vhrách sme testovali vCounter Strike 1.6 aBattlefield 3. Na testovanie mikrofónov avlastností kariet pri komunikácii cez internet sme používali Skype aTeamViewer.

Pokročilé funkcie pre mikrofón

Hlavný prínos testovaných kariet je eliminovanie častého problému s mikrofónmi. Súčasťou balenia každej z nich je totiž kompaktný mikrofón, ktorý je prispôsobený zvukovým kartám Creative. Vďaka kompaktnosti ho môžete umiestniť prakticky kdekoľvek. Dobré miesto je napríklad horná hrana monitora. Modely so samostatným káblovým ovládaním hlasitosti majú mikrofón integrovaný priamo v stolovom ovládači.

crystalvoice.png

Creative CrystalVoice – pokročilé funkcie na zlepšenie hlasu zmikrofónu

Ďalší prvok je balík užitočných zvukových filtrov na zlepšenie zvuku z mikrofónu. Creative tento balík nazval ako CrystalVoice. Asi najužitočnejší zo všetkých je šumový filter Noise Reduction, ktorý výrazne potláča zo zvuku zmikrofónu rušivý okolitý šum. Ako sa v našich testoch ukázalo, hravo si poradí aj so silnejším hlukom ventilátorov z výkonného počítača. Ďalší dosť pozoruhodný efekt je funkcia Focus, ktorá dokáže digitálne korigovať smerovú charakteristiku mikrofónu zo 180° až na 20°. Čím užší uhol nastavíte, tým je mikrofón citlivejší na priamy zvuk (váš hlas) a zároveň tým viac „ignoruje“ okolitý hluk aneželané zvuky.

Ďalšia funkcia je Acoustic Echo Cancellation. Tento filter slúži na potlačenie ozveny, ktorá vzniká vtedy, keď máte pri konverzácii zapnuté reproduktory. Človek, s ktorým komunikujete, sa totiž v tomto prípade počuje v ozvene, pretože okrem vášho hlasu ide do mikrofónu aj jeho hlas zreproduktorov. Niektoré komunikačné programy to „riešia“ tak, že ak jeden účastník hovorí, druhému automaticky zníži citlivosť mikrofónu. To však vedie k zhoršeniu komunikačného komfortu. Filter Acoustic Echo Cancellation odlíši váš hlas od ostatných zvukov a druhému účastníkovi pošle len to, čo hovoríte vy. Pri našich testoch sa táto funkcia osvedčila. Jediná podmienka úspechu je správne nastavenie hlasitosti reproduktorov a ich vzdialenosti od mikrofónu. Pri vyššej hlasitosti reproduktorov sa druhý účastník sťažoval, že nás počuje trochu prerušovane.

Funkcia Smart Volume je v podstate Automatic Gain Control (AGC). Slúži na automatické korigovanie citlivosti mikrofónu s cieľom čo najvyrovnanejšej hlasitosti konverzácie. V praxi tento nástroj zasahuje najmä vtedy, ak sa počas rozhovoru náhle vzdialite od mikrofónu. Za normálnych okolností by vám druhý účastník prestal rozumieť, no Smart Volume automaticky zvýši citlivosť mikrofónu, čím kompenzuje väčšiu vzdialenosť od neho. Podobné zásahy uskutočňuje aj Skype, ale vo väčšine prípadov je pre malú citlivosť mikrofónu a absenciu šumového filtra bezmocný a výsledkom je iba zosilnenie šumu a hluku na pozadí.

Veľmi zaujímavý je aj hlasový efekt Fx pochádzajúci ešte z kariet generácie Sound Blaster X-Fi. Dokáže zmeniť váš hlas na nepoznanie. Na výber je niekoľko zábavných módov ako napríklad Male to female, Daemon, Orc, robot a podobe. Pri konverzácií dokáže priniesť veľa zábavy.

Pokročilé funkcie na zvukový výstup

Na zlepšenie zvukového výstupu sú k dispozícii rôzne zvukové filtre a efekty. Pri kartách zo série Recon3D sú označené ako THX TruStudio Pro a pri kartách radu Zsa nazývajú SBX Pro Studio. Napriek inému názvu ide o obsahovo úplne totožné prvky.

trstudio.png

Creative TruStudio je balík na zlepšenie zvuku

Surround je funkcia vytvárajúca priestorový zvukový efekt aj z bežného sterefónneho signálu. Tento efekt funguje pri reproduktoroch, ale aj pri slúchadlách. Pri reprodukcii hudby alebo akéhokoľvek iného stereofónneho obsahu za použitia reprosústavy 5.1 je tento stereosignál upmixovaný do všetkých šiestich kanálov. To znamená, že môžete použiť aj reproduktory bez takejto funkcie, ako je napr. obľúbená zostava Genius SW-5.1 Home Theater, a budete si môcť vychutnať priestorový zvuk kedykoľvek. Na kvalitné počúvanie hudby cez slúchadlá alebo stereofónne reproduktory je podľa našich testov lepšie túto funkciu neaktivovať.


Crystalizer zvýrazňuje špičky, ktoré sa vyskytujú v nahrávke. Výsledkom je subjektívne dynamickejší a živší zvuk, a to najmä pri reprodukcii menej kvalitných nahrávok a videa zinternetu, napr. z YouTube. Pri kvalitných rockových nahrávkach sa dostávajú do popredia činely, ale aj „sykavky“ vo vokáli. Použitie tohto efektu skrátka vyžaduje určitý cit.

Bass slúži na zvýraznenie basových tónov predných reproduktorov alebo slúchadiel. Okrem nastavenia intenzity zvýraznenia sa dá zvoliť približná oblasť účinného pásma. Pri testovaní sme si všimli, že zvýrazňovanie klesá s narastajúcou hlasitosťou výstupu. V praxi to čiastočne funguje ako ochrana reproduktorov alebo dokonca ako fyziologická regulácia. Pri počúvaní hudby cez slúchadlá sme si radšej zapli klasický ekvalizér.

Smart Volume je jednoduchý dynamický procesor, ktorý slúži na udržiavanie úrovne výstupného signálu v určitých medziach. Je vhodný najmä pri večernom počúvaní hudby alebo sledovaní filmov. Na výber sú tri módy: Normal, Loud, Night.

Dialog Plus pomáha zlepšovať zrozumiteľnosť dialógov vo filmoch, televíznych rozhovoroch a podobne. Je to užitočná pomôcka pri sledovaní v noci.

Grafický ekvalizér je prehľadný avďaka svojej veľkosti aj veľmi dobré ovládateľný. Zvukovo je (ako je to pri Creative zvykom) vúplnom poriadku.

Všetky nastavenia karty môžu byť uložené pod vaším vlastným profilom na komfortnejšie ovládanie. Kdispozícii sú aj prednastavené profily, ako Fatal1ty, First Person Shooter, Real Time Strategy apodobne.

Scout Mode – vychytávka pre hráčov

Scout je ďalšia novinka vyvinutá špeciálne pre hráčov. Je to špeciálny zvukový mód, pomocou ktorého by ste mali počas hrania ľahšie odhaliť svojho nepriateľa. Podľa našej analýzy tento nástroj spôsobuje potlačenie nízkych frekvencií a zvýraznenie zvukov, ktoré sú na okrajoch stereobázy, resp. zvukov, ktoré sú dominantné iba v jednom kanáli. V móde Scout sme pri hraní Counter Strike 1.6 podstatne menej počuli vlastné kroky, naopak, dupot protivníkov sa trochu zvýraznil. Možno si poviete, že podobný zvukový efekt sa dá napodobniť pomocou ekvalizéra. Nuž, je na tom niečo pravdy, ale pointa módu Scout tkvie v niečom, čo nedokáže nijaký softvérový ekvalizér, a síce vklávesových skratkách. V nastaveniach si totiž môžete zvoliť skratky na operatívne zapnutie a vypnutie módu Scout počas hrania. Zvuk v tejto úprave totiž nie je dlhodobo počúvateľný a hodí sa skôr len na krátkodobé použitie v krízových herných situáciách.

Ďalšie spoločné vlastnosti testovaných kariet

Všetky testované karty majú rozhranie PCI Express a sú založené na najnovšom čipe Creative CA0132 s kódovým označením Sound Core3D. Podporovaný je formát maximálne 5.1, takže pokiaľ máte reprosústavu typu 7.1, budete musieť využiť iné možnosti. Tieto prípady sú ojedinelé, takže to neberieme ako negatívum. Zaujímavosťou kariet je, že okrem bežného reproduktorového výstupu máte k dispozícii aj samostatný slúchadlový výstup, takže už nebudete musieť odpájať slúchadlá z počítača pri každom zapnutí reproduktorov. Stačí si v systéme zvoliť požadovaný výstup: buď reproduktory, alebo slúchadlá. Všetky karty obsahujú optický digitálny výstup SPDIF a aj optický vstup. Ovládacie prostredie kariet je intuitívne astabilné. Vedeli by sme si predstaviť aj praktickejšie umiestnenie niektorých položiek, ale je to len vec zvyku.

Po prepojení karty so skrinkou počítača cez konektor Intel HDA funguje aj automatická detekcia pripojených slúchadiel, čo nie je samozrejmosť,nevie to dokonca ani Asus Xonar DX, ktorý sme používali pri testovaní. Tam je nevyhnutné manuálne prepnúť výstup zo zadného slúchadlového výstupu na predný Intel HDA.

Creative Music Server

Súčasťou inštalačného balíka je aj šikovný hudobný prehrávač Music Server. Je výnimočný tým, že dokáže z každého audiovýstupu v počítači prehrávať súčasne inú hudbu. V praxi to znamená, že počítač môžete použiť ako multizónový zdroj hudby v jednoduchom systéme multiroom v dome, rozľahlej reštaurácii a podobne. Každý z výstupov môžete premenovať podľa toho, ku ktorej miestnosti, resp. audiozóne prislúcha.

musicserver.png

Vcene kariet je skvelý hudobný prehrávač, ktorý umožňuje reprodukciu cez všetky dostupné audiovýstupy vPC

Prvý výstup môže byť napr. pracovňa, druhý obývačka a podobne. Výrobcu chválime za to, že prehrávač akceptuje aj karty inej značky ako Creative. Na spustenie treba mať nainštalovanú aspoň jednu kartu Creative sčipom Sound Core3D. Vybrať si môžete analógové, ale aj digitálne výstupy. Pri našich testoch sa nám podarilo prehrávať naraz tri rôzne skladby do troch výstupov z testovaných kariet Creative, Asus Xonar DX a Realtek. Podporované sú knižnice z programov Windows Media Player Library, iTunes Library, ale môžete si vytvoriť aj vlastnú knižnicu.

Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional

Prvá testovaná karta s prívlastkom Professional je charakteristická svojím čiernym kovovým krytom, pod ktorým sú dve červené LED vytvárajúce efektné podsvietenie, osvetľujúce celú prednú časť karty. Karta neobsahuje žiadny samostatný regulátor hlasitosti. K dispozícii je aspoň konektor Intel HD Audio na prepojenie s počítačovou skrinkou. Mikrofónový vstup je zdieľaný s linkovým vstupom, takže po pripojení zariadenia si budete musieť zvoliť v nastaveniach karty správny vstupný režim: Microphone alebo Line-In. V balení je aj miniatúrny stolový mikrofón.

reconfatalityprofessional.jpg

Slúchadlový výstup je riešený pomocou výkonného obvodu Maxim MAX97220. Tento line-driver dokáže dodať do bežných 32-ohmových slúchadiel výkon až 150 mW, do 250-ohmových približne 35 mW. Ak máte slúchadlá s impedanciou až 600 ohmov, budete sa musieť uspokojiť s výkonom zhruba 20 mW, čo môže byť pre náročného audiofila v praxi trochu nedostatočné. Karta neobsahuje samostatný DA prevodník, všetko zabezpečuje čip CA0132. Udávaný odstup signál/šum je najmenší zo všetkých testovaných kariet – 102 dB. Je to ešte stále veľmi dobrá hodnota a karta neprodukuje počuteľný šum, ktorý by ste počuli cez slúchadlá alebo reproduktory. Výstupné konektory majú na rozdiel od ostatných modelov plastovú konštrukciu. Z technického hľadiska je to menej výhodné ako kovové konektory v rade Sound Blaster Z, ale vďaka použitému plastu sú farebne rozlíšené, čo výrazne uľahčuje život pri častejšom pripájaní reprosústav, mikrofónu a podobne. Digitálny výstup poskytuje voliteľne buď stereofónny signál Linear PCM, alebo multikanálový bitstream Dolby Digital vďaka integrovanému enkodéru Dolby Digital Live. Kvalita výstupného signálu je veľmi dobrá. Rozdiel vo zvuku vporovnaní svyššími modelmi sa prejavuje len pri vyšších hlasitostiach, ato všume apriestorovom zobrazení. Napriek tomu hrá karta subjektívne lepšie ako integrovaný kodek Realtek ALC892 anavyše poskytuje oveľa viac zvukových funkcií amožností nastavenia.

Hodnotenie

+ Podpora všetkých kľúčových funkcií, konektor Intel HDA, samostatný slúchadlový výstup, pribalený mikrofón
- Spoločný 3,5 mm konektor na mikrofón a Line-In, vzhľadom na kartu 5.1 vyššia cena

Cena: 129,99 EUR

Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion

Toto je rozšírená verzia predošlého modelu, obohatená o efektný panel, ktorý je určený na zabudovanie do 5,4", resp. 3,5" šachty v počítačovej skrinke. Obsahuje vstup AUX, mikrofónový vstup a slúchadlový výstup, takže najpoužívanejšie konektory budete mať vždy poruke. Okrem toho je tu otočný regulátor hlasitosti zvukového výstupu a malý regulátor hlasitosti mikrofónu. Oba regulátory sa dajú zasunúť do panela, takže počas prenášania skrinky im nehrozí poškodenie. Ostávajú už len tri podsvietené spínače.

reconfatalitychampion.jpg

Prvým sa zapína funkcia THX Trustudio Pro a ďalšími dvoma sa volí požadovaný audiovýstup – buď slúchadlá pripojené do tohto panela, alebo reproduktory pripojené na hlavný výstup, ktorý je priamo na karte. Po pripojení slúchadiel sa automaticky aktivuje slúchadlový výstup, po odpojení sa zas aktivujú reproduktory. Audiovstupy nemajú automatické rozpoznávanie, a preto si musíte sami zvoliť príslušný vstup v nastaveniach karty. Trochu nás mrzí, že slúchadlový výstup je tesne vedľa regulátora hlasitosti. Pri jeho otáčaní nám totiž prekážal konektor slúchadiel. Regulácia hlasitosti je veľmi jemná, na úplnú zmenu z maximálnej hlasitosti na minimálnu treba takmer štyri plné otáčky. Na jemné nastavenie hlasitosti pri nočnom tichom počúvaní je to fajn, no v ostatných prípadoch by to chcelo trochu strmší priebeh. Regulátor mikrofónu nedokáže znížiť jeho hlasitosť až na minimum, hodí sa skôr na operatívne zvýšenie už nastavenej citlivosti v operačnom systéme, napríklad počas hrania a podobne.

Hodnotenie

+ Praktický ovládací a prípojný panel, samostatný vstup AUX, samostatný slúchadlový výstup, pribalený mikrofón
- Regulátor hlasitosti príliš blízko slúchadlového výstupu

Cena: 179,99 EUR


Creative Sound Blaster Z

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg Sound Blaster Z je najlacnejší model z generácie Z. V porovnaní s „čiernym“ radom Recon3D má lepšie zvukové parametre, čo je dané pravdepodobne tým, že obsahuje samostatný DA prevodník Cirrus Logic CS4398. Odstup signál/šum tak stúpol až na úroveň 116 dB. Podporované je už aj prehrávanie vo vysokej kvalite vzorkovania 192 kHz/ 24 bit v režime Stereo Direct. Všetky konektory sú už pozlátené a v celokovovom vyhotovení. Označenie konektorov by mohlo byť aj výraznejšie. Červené podsvietenie karty ostalo zachované.

z.jpg

K dispozícii je opäť konektor Intel HD Audio na preipojenie s počítačovou skrinkou. Mikrofónový vstup je zdieľaný s linkovým vstupom. Súčasťou balenia je rovnaký mikrofón ako pri modeloch Recon3D. Slúchadlový výstup je opäť riešený pomocou spomínaného obvodu Maxim MAX97220. Na výstupoch sú použité solídne operačne zosilňovače NJM4556 od JRC, nie sú však používateľsky vymeniteľné. Za hlavné zlepšenie zo softvérovej stránky považujeme najmä režim Stereo Direct, čo je obdoba režimu ASIO. V tomto móde sa totiž obchádzajú všetky dostupné zvukové efekty karty a zvuk ide „von“ v pôvodnej podobe. Pribudla aj možnosť digitálneho bitstreamu vo formáte DTS vďaka funkcii DTS Connect. Zvukový výstup karty je kvalitný, bez počuteľného šumu arušenia. Vďaka pokročilým zvukovým funkciám sa dá dosiahnuť použiteľný zvuk aj ztrochu menej kvalitných nahrávok. Pri počúvaní kvalitných nahrávok vrežime Stereo Direct sme zaznamenali výborné výsledky. Slúchadlový výstup postačuje aj na vybudenie slúchadiel simpedanciou 250 ohmov.

Hodnotenie

+ Samostatný slúchadlový výstup, režim Stereo Direct, konektor Intel HDA, pribalený mikrofón

Cena: 99,99 EUR

Creative Sound Blaster Zx

Model Zx je technicky totožný s modelom Z, ale v balení je navyše praktický káblový regulátor hlasitosti pre slúchadlá, v ktorom sú integrované dva mikrofóny. Umožňuje pripojiť slúchadlá cez 3,5 alebo 6,3 mm konektor jack, ale aj externý mikrofón. Vzhľadom na to, že je pripojený priamo na slúchadlový výstup a mikrofónový vstup karty, nedá sa ním ovládať hlasitosť reproduktorového výstupu.

zx.jpg

Keby ste ním predsa chceli ovládať reproduktory, museli by ste ich pripojiť priamo do slúchadlového výstupu na regulátore. Káblový ovládač je pripojený pomocou kvalitných prívodných káblov sestetickou ochrannou „pančuchou“. V balení je navyše jednometrový optický kábel S/PDIF a solídny dvojmetrový kábel jack 3,5 mm RCA s pozlátenými konektormi. Mikrofónové vložky sú vovládači umiestnené na hornej strane po stranách gombíka. Pri komunikácii je preto výhodné mať ovládač čo najbližšie.

Hodnotenie

+ Praktický regulátor hlasitosti so vstavaným mikrofónom, samostatný slúchadlový výstup, režim Stereo Direct, konektor Intel HDA, optický kábel v cene
- Vyššia cena

Cena: 149,99 EUR

Creative Sound Blaster ZxR

TIP_REDAKCIE_PC_REVUE.jpg

Vlajková loď firmy Creative pozostáva z hlavnej karty, prídavnej karty a káblového ovládača hlasitosti. Prídavná karta obsahuje len optický vstup/ výstup a analógový vstup Line-In. Ovládač hlasitosti je rovnaký ako pri modeli Zx, jediný rozdiel je v tom, že na káblových konektoroch sú naskrutkované redukcie z 3,5 mm na 6,3 mm jacky. Karta dosahuje veľmi dobrý odstup signál/ šum hlavne vďaka špičkovým DA prevodníkom Burr-Brown PCM 1794, ktoré sú použité pre hlavný stereofónny výstup.

zxr.jpg

Pre center, subwoofer a efektové kanály sú použité prevodníky PCM 1798. Podstatná prednosť karty je integrovaný slúchadlový zosilňovač srešpektovaným obvodom Texas Instruments TPA6120. Ide o jednoúčelový obvod, vyvinutý špeciálne pre slúchadlá, ktorý okrem nekompromisného zvuku poskytuje výkon až 80 mW do impedancie 600 ohmov, takže touto zvukovou kartou bez problémov vybudíte akékoľvek slúchadlá. Samostatné slúchadlové zosilňovače s týmto obvodom sa dajú kúpiť zhruba za cenu od 150 eur. V tomto prípade ho máte v cene, čo je super. Na výstupe sú použité vynikajúce operačné zosilňovače National Semiconductor LME 49710 a aj NJM 2114D od JRC. Keďže sú v päticiach, dajú sa používateľsky vymeniť. Slúchadlový výstup je prepínaný pomocou kvalitných japonských relé Takamisawa A5W-K. Použité sú výhradne kvalitné japonské elektrolytické kondenzátory Nichicon raduy Fine Gold. Zaujímavé je, že karta ako jediná z testu nesvieti, čo naznačuje, že cieľová skupina zákazníkov je zrejme iná ako pri predošlých modeloch. Zo softvérovej stránky je karta totožná s modelom Zx, pribudol iba prepínač voľby výstupnej úrovne slúchadlového výstupu. Na výber sú dve možnosti: Normal Gain pre 32 až 300-ohmové slúchadlá a High Gain pre 600-ohmové slúchadlá. V balení je opäť optický kábel S/PDIF a kábel jack 3,5 mm RCA.

zxrplosak.JPG

Vymeniteľné operačné zosilňovače, prevodníky Burr-Brown, slúchadlový zosilňovač TPA6120 – je jasné, že máme do činenia sprvou ligou

Výsledkom všetkých technických opatrení je famózny zvuk bez ohľadu na nastavenú hlasitosť avýstupnú úroveň. Priporovnaní sintegrovanou zvukovou kartou Realtek ALC892 bol vniektorých skladbách taký rozdiel vpriestorovosti a detailnosti zvuku, že sme mali miestami dojem, že počúvame úplne inú skladbu. Vdanej triede by sme hľadali konkurenta dosť dlho. Ak ste náročný poslucháč, toto je správna voľba pre vás.

Hodnotenie

+ Integrovaný slúchadlový zosilňovač Texas Instruments TPA6120, prvotriedne súčiastky, špičkové parametre a zvuk, samostatný vstup Line-In, používateľsky vymeniteľné operačné zosilňovače LME49710 a JRC 2114D
- Vyššia cena

Cena: 249,99 EUR

Verdikt PC REVUE

Ani jedna testovaná karta nepatrí medzi najlacnejšie, ale vlastnosťami afunkciami svoju cenu vyvážia. Hlavný pokrok predstavujú skvelé hlasové funkcie na zlepšenie verbálnej komunikácie, ktoré nemajú obdobu naprieč celou triedou. Čipy Sound Core3D, ktoré sú použité v testovaných kartách, nájdete aj na špičkových hráčskych základných doskách Asus a v notebookoch Alienware. To vám umožní mať doma na všetkých hlavných platformách rovnako kvalitný zvuk a jeden štýl ovládania, na ktorý ste zvyknutí.

Všetky karty do testu zapožičala spoločnosť Creative.


reconfatalitychampion.jpg- bez popisu

Z.jpg bez popisu

Zx.jpg bez popisu

ZxR.jpg bez popisu

Zxrplosak.jpg – Vymeniteľné operačné zosilňovače, prevodníky Burr-Brown, slúchadlový zosilňovač TPA6120 – je jasné, že máme do činenia sprvou ligou

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať