Umelá inteligencia môže vylepšiť rozmazané tváre na „obrázky v super-rozlíšení“
Tím výskumníkov z Duke University v USA vytvoril algoritmus schopný „predstaviť si“ realisticky vyzerajúce tváre na základe rozmazaných, nerozpoznateľných snímok ľudí s osemkrát vyššou účinnosťou ako predchádzajúce metódy. Obrazy generované umelou inteligenciou sa nepodobajú skutočným ľuďom, ale sú to tváre, ktoré vyzerajú hodnoverne. Preto ju nemožno použiť na identifikáciu ľudí zo snímok s nízkym rozlíšením, zachytených bezpečnostnými kamerami.
Systém PULSE (Photo Upsampling via Latent Space Exploration), vyvinutý Dr. Cynthiou Rudinovou a jej tímom, vytvára obrázky so 64-násobným rozlíšením oproti pôvodnému rozmazanému obrázku. Dokáže to pomocou reverzného inžinierstva obrázkov s vysokým rozlíšením, ktoré po downscalingu vyzerajú podobne ako obrázky s nízkym rozlíšením. Týmto procesom sa rozpoznajú a spresnia črty tváre, ako sú mihalnice, zuby a vrásky, ktoré nebolo možné vidieť na obrázku s nízkym rozlíšením.
„Namiesto toho, aby sme začínali obrázkom s nízkym rozlíšením a pomaly ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH