Vlády môžu šíriť malvér cez videá na YouTube
Veľa inak dobre informovaných ľudí si myslí, že na to, aby sa niekto nabúral do ich počítača, sa musia dopustiť nejakej chyby či neopatrnosti, napr. kliknúť na infikovanú e-mailovú prílohu či navštíviť škodlivú webovú stránku. Mnohí si takisto myslia, že NSA a jej zahraniční partneri sú jediní, ktorí menia internet na militarizovanú zónu. No podľa štúdie Citizen Lab to zďaleka nemusí byť pravda. Na to, aby ste vystavili svoje bankové informácie, súkromné fotografie či iné citlivé údaje zvedavým očiam, si stačí pozrieť video s roztomilými mačičkami na YouTube.
Napriek tomu, že povedomie o potrebe zabezpečenia internetu sa čoraz viac rozširuje, aj dnes sa veľká časť internetovej prevádzky uskutočňuje v nezašifrovanej podobe. Hoci ľudia uznávajú, že nezašifrovanú komunikáciu možno sledovať, neuvedomujú si, že môže poslúžiť aj ako priama cesta k ohrozeniu ich počítačov.
Spoločnosti ako Hacking Team či FinFisher predávajú orgánom činným v trestnom konaní zariadenia určené na špeho ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH