Airobotics má vraj najpokročilejšie drony. Dokážu lietať úplne autonómne a plniť úlohy samostatne
Izraelská spoločnosť Airobotics tvrdí, že vytvorila najpokročilejšie drony. Sú schopné samostatne plniť letecké misie a potom úplne autonómne pristáť. Spoločnosť získala v marci povolenie na ich prevádzku. Izraelský orgán civilného letectva (CAAI) bol prvý na svete, ktorý schválil komerčné úplne autonómne lety vo vzdušnom priestore krajiny.
Drony sú určené na použitie v geodetických, bezpečnostných a iných priemyselných aplikáciách. Ich schopnosť lietať bez operátora znamená, že môžu vykonávať inšpekcie kilometrov elektrických vedení či železničných tratí alebo hektárov poľnohospodárskej pôdy bez zásahu ľudí.
Drony štartujú zo základňovej stanice, kde po splnení úlohy aj pristávajú. Tu možno vymeniť použité batérie za nové nabité. Proprietárny softvér a zabudované senzory im umožňujú navigovať, vyhýbať sa prekážkam a plniť svoje poslanie samostatne, bez ľudí rozmiestnených pozdĺž ich trasy. Drony môžu pristáť aj v stiesnenom priestore.
Airobotics je prvá firma, ktorá úspešne pred ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH