Americké námorníctvo bude pomocou umelej inteligencie hľadať malvér v šifrovanej komunikácii
Pentagon spolupracuje s veľkými technologickými vývojármi, ktorí používajú umelú inteligenciu a cloud computing na odhaľovanie kybernetických útokov protivníka ukrytých v šifrovanej webovej prevádzke.
Algoritmy vyžadujúce pokročilú umelú inteligenciu sa budú používať na rýchly prístup k rozsiahlym súborom údajov a na vykonávanie analýz v reálnom čase, určených na detekciu vzorcov a anomálií spojených s malvérom.
Podľa hovorkyne Pentagonu Heather Babbovej rezort obrany denne dostáva 36 miliónov e-mailov obsahujúcich škodlivý softvér, vírusy a phishingové programy od hekerov, teroristov a protivníkov zo zahraničia, ktorí sa snažia získať neoprávnený prístup k vojenským systémom.
Americké námorníctvo teraz pracuje na riešení paradoxu kybernetickej bezpečnosti: šifrovanie siete sa má postarať o jej bezpečnosť, no práve šifrovanie môže zakrývať pred kybernetickou obranou malvér v komunikácii.
„Vyvíjame schopnosť čítať a detegovať škodlivý softvér v šifrovanej webovej prevádzke,“ povedal ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH