Čo označujú verzie 22H2 v rámci Windows 10/11 a ako zistiť, akú verziu aktuálne používať
Microsoft svoje systémy Windows 11 a Windows 10 neustále technologicky a funkčne zlepšuje formou veľkých aktualizácií, respektíve upgradov.
Označujú sa aj ako „feature updaty“, pričom sa týkajú nových funkcií a takisto všeobecne nových systémových vlastností, pri ktorých sa Windows povyšuje na novú vývojovú verziu v rámci svojho interného fungovania.
Tieto aktualizácie, respektíve upgrady systému sú preto výrazne odlišné od bežných bezpečnostných aktualizácií, ktoré sa na systém automaticky inštalujú raz alebo viackrát mesačne a riešia rôzne novo odhalené bezpečnostné diery, opravujú rôzne chyby alebo zlepšujú stabilitu či kompatibilitu. Pri nich totiž verzia systému zostáva rovnaká.
Veľké updaty systému vydával Microsoft v minulosti dvakrát do roka, pričom čísla, respektíve pomenovania týchto zostavení naznačujú, kedy boli vydané.
Aj keď spočiatku sa označovali koncovým číslom roka a číslom mesiaca, keď boli dokončené, teda napríklad 1703 (marec 2017) alebo 1709 (september 2017), ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH