S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement S_1124_Gaming Advertisement

Exkluzívne! Test Razer Abyssus (2018) Essential: Trojtlačidlová myš s RGB

0

Či sa vám to páči alebo nie, farebná hitparáda na myškách naberá na obrátkach. Nastavenie vlastného odtieňu s ľubovoľným efektom je veľkým trendom súčasnosti.  V tomto duchu sa mení i nová, tretia revízia Abyssusky, ktorú dnes Razer oficiálne oznámil. My máme namiesto správy už recenziu.

Ak ste túto myšku niekde dávnejšie videli, išlo o model Jugan, ktorý sa už rok predáva na ázijskom trhu. Ten je vo všetkom identický ako nová Abyssus. Tá sa teraz vracia k pilotnému modelu série z roku 2010. Rozmery a zakrivenie tela  má identické. Pevnosť konštrukcie a úchopu sú vynikajúce. To aj vďaka tomu, že spodná vanička je z jednoliateho kusu 2,2 milimetrového plastu bez pogumovaných gripov. Celý povrch je matný a ergonómia je symetrická/obojručná. S dĺžkou 115 mm a šírkou 63 mm sa snaží hľadať kompromisné riešenie do väčšej i menšej ruky. No počítajte s nižšou hmotnosťou – 78 g.

Myš nemá bočné tlačidlá, čo môže niekto považovať za výhodu, iný za nedostatok. Tlačidlami Abyssus celkovo neprekypuje, okrem pravého, ľavého a toho pod kolieskom, nemá žiadne ďalšie, ani na zmenu rozlíšenia či prepínanie profilov.

Skoky v krokovaní kolieska sú nastavené na strednú úroveň – ani príliš jemné, ani hrubé. V každom prípade sú spoľahlivé. Oska i kolíska je inak z plastu. Všetky miery sú však nahrnuté tak, že nedovádza k nadmernému namáhaniu a pnutiu. Šetrilo sa aj na kábli, ale pomerne rozumne. Vodič je síce iba pogumovaný, bez oflexovania, no obidve konce sú pomerne robustne zafixované.

Optický snímač (PMW3339DB-TZV1) je podľa všetkého v jadre identický ako pri v2. Vyššie DPI (7200) je zrejme dosiahnuté iba agresívnejšou interpoláciou. V každom prípade patrí do lepšej strednej triedy. Použité mikrospínače sú pre Razer typické – Omrony (D2FC-F-7N) a o réžiu celého fungovania myši sa stará SoC ARM Cortex Cortex-M0. A hoci má 32kB pamäť, používateľské nastavenia po odpojení a pripojení na inom počítači v nej nedrží. Toto už ale Razer rieši inak, cez cloudovú synchronizáciu pomocou Synapse. Razer tento svoj ovládač funkčne dotiahol na naozaj špičkovú úroveň. Používateľské rozhranie je na možnosti bohaté a pritom pekne intuitívne. Či už ide o úpravy snímania (DPI, pooling rate, ...) alebo svetielok. Mimochodom, podsvietené je logo výrobcu na chrbte a tak trochu netradične svetlovod lemuje i substrát myšky, čo pôsobí efektne a pritom i elegantne.

Myš som testoval na podložke Goliathus Chroma, ktorú k Abyssusu odporúča i Razer a musím poznamenať, že vzájomná súhra povrchov (jemnej textílie podložky a hladných klzákov) je výborná. Škoda len trochu prestrelenej ceny, keby bola tak o 15 eur nižšia, „nebolo by o čom“.

Parametre:

Rozlíšenie snímača 7200 DPI, obnovovacia frekvencia 125 – 1000 Hz, zrýchlenie 30G, podpora systému „Chroma“ s možnosťou nastavenia 16,8 milióna farieb LED

Plusy/mínusy

+ Presný snímač s vysokým rozlíšením, šikovný jednoduchý dizajn, obojručná ergonómia, masívne vyhotovenie, vkusné podsvietenie RGB
- Vzhľadom na výbavu a „lacnejšie“ spracovanie vysoká cena

Hodnotenie:

Ergonómia: 90 %
Spracovanie: 90 %
Funkcionalita: 90 %
Cena/hodnota: 80 %
Celkovo: 88 %

Cena: 50 eur

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Razer

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať