S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Inovatívny odpadkový kôš premení kuchynské zvyšky potravín na hlinu

1

Austrálska ekotechnologická spoločnosť na výstave Waste Expo v Melbourne predstavila nový rad elektrických košov FOGO, ktorý sľubuje, že už za 24 hodín spracuje kuchynské zvyšky potravin. Modely určené na odpad s hmotnosťou 1 a 3 kg majú veľkosť stredného odpadkového koša a ľahko sa zmestia do domácej kuchyne. Väčšie komerčné verzie sú určené do kancelárií a priemyselných kuchýň a majú nosnosť od 20 do 800 kg. A pre každého, kto prevádzkuje stredisko poľnohospodárskeho odpadu, existuje dokonca aj verzia na hmotnosť 1 až 5 ton.


Zdroj Foto: Michael Dahlstrom

Domáce modely dokážu jednoducho spracovať odpad, ktorý vyprodukuje štvorčlenná až šesťčlenná rodina, pričom spotrebujú približne 1 kilowatt energie denne a každé spracovanie stojí okolo 34 centov. Koše obsahujú baktérie, ktoré sa zahrievajú, pričom všetok potravinový odpad premenia na pôdu. Hmotnosť sa tak zníži až o 90 percent, takže z 2 kg sa stane 200 gramov. Očakáva sa, že počiatočná cena najmenšieho modelu bude približne 1500 dolárov.

K PREDPLATNÉMU DOSTANEŠ DARČEKY!

Generálny riaditeľ spoločnosti Sunny Sun uviedol, že výhodou koša je, že sa dodáva s zásobou baktérií, ktorú stačí doplniť každých šesť mesiacov. „Je to bezpečné pre životné prostredie a kôš sa ľahko používa,“ povedal Sun. „Neuniká z neho žiadna odpadová voda a žiadny zápach.“ Spoločnosť má zabezpečeného dodávateľa v Queenslande na produkciu baktérií a očakáva sa, že zariadenia budú k dispozícii do budúceho roka.

Zdroj: au.news.yahoo.com.

Zdroj Foto: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Perfiš reakcia na: Inovatívny odpadkový kôš premení kuchynské zvyšky potravín na hlinu

1.11.2024 17:11
Článok je reklamou na obyčajný jogurtovač ku ktorému sa dodávajú napytlíkované enzýmy čo sa predávajú na čistenie septikov (pol kila za cca 15€), len je to cca 80x drahšie.

Odporúčam redakcii aby si ten americký výrobok kúpili, a porovnali jeho účinnosť s obyčajným jogurtovačom do ktorého prisypú tak pol kávovej lyžičky toho enzymatického prášku. A nech porovnajú celkové náklady (nadobudnutie, prevádzka a dokupovanie tých pytlíkov). Samozrejme že môžu pridať aj dôvod prečo by si to mali kúpiť bežní ľudia ktorí nepestujú kvetiny (a nepotrebujú vlastný humusový subrtrát), a majú zabezpečený odvoz bioodpadu pomocou hnedých kontajnerov.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať