Na umelú inteligenciu sa v kybernetickej bezpečnosti spolieha celosvetovo už 74 % organizácií, ukázala štúdia Cisco
Dômyselnosť hakerov stúpa nečakaným tempom. Na svoje útoky stále častejšie využívajú zašifrovanú webovú komunikáciu i známe internetové služby ako sú Drobpox či Google Docs. Viac sa zameriavajú aj na zariadenia internetu vecí, ktoré organizácie často nechávajú neaktualizované a zraniteľné. Tieto závery priniesla štúdia Cisco 2018 Annual Cybersecurity Report. Tá ďalej hovorí, že najčastejšou prekážkou pre vybudovanie spoľahlivej bezpečnostnej architektúry je nízky rozpočet, nekompatibilita jednotlivých bezpečnostných riešení a nedostatok IT špecialistov na trhu.
Preto sa 74 % bezpečnostných profesionálov v obrane aspoň čiastočne spolieha na umelú inteligenciu a 83 % na automatizáciu. Útoky sú pritom stále ničivejšie. Kým v minulosti išlo útočníkom využívajúcim vydieračský softvér (ransomvér) predovšetkým o zisk, dnes sa stále častejšie stretávame s útokmi, ktoré sa snažia napáchať maximálne škody.
Už jedenáste vydanie pravidelnej globálnej štúdie Cisco 2018 Annual Cybersecurity Report ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH