Najlepšou praxou je vlastné podnikanie. Študenti sa ho však boja
Po vlastnom podnikaní túži mnoho ľudí, študentov nevynímajúc. Skutočne sa ich však k tomuto kroku odhodlá len pár. Biznis je pre mladých ľudí veľká neznáma a nechcú riskovať. Akýkoľvek samostatný projekt už v priebehu štúdia, aj ten nevydarený, je pritom podľa kariérnych poradcov cennou praxou.
„Vlastné podnikanie je skúsenosť, ktorá je porovnateľná s niekoľkými teoretickými kurzami. Študent sa môže priamo realizovať v odbore, ktorý ho zaujíma, a nestrácať čas na brigádach. Ešte čerstvú teóriu zo školy jednoduchšie prepojí s reálnymi pracovnými prípadmi. Naučí sa efektívne komunikovať s klientmi, riadiť zákazky, čas, ľudí. Pochopí a osvojí si zručnosti, ktoré bude zúročovať celý svoj profesijný život. A pokiaľ by sa podnikanie nepodarilo, ako študent si včas premyslí, kam chce smerovať, či mu viac sedia vlastné projekty, alebo kariéra zamestnanca,“ popísala Petra Drahoňovská, koučka znevýhodnených mladých ľudí v projekte Samsung Tvoja šanca.
V pilotnom ročníku projektu rozbehol svoj ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH