Potenciál virtuálnych asistentov je obrovský. Musia však medzi sebou navzájom komunikovať
Hoci najčastejšie sa hovorí o veľkej štvorke virtuálnych asistentov (Siri, Google Assistant, Cortana a Alexa), na vlastných riešeniach pracuje aj mnoho ďalších firiem. Huawei pripravuje digitálneho asistenta pre čínsky trh. Asistent Bixby je k dispozícii na smartfónoch Samsung Galaxy S8 alebo S8+. Spoločnosť Nuance, zameriavajúca sa na rozpoznávanie hlasu, ponúka podnikom virtuálnu asistentku Ninu, ktorá využíva znalosti umelej inteligencie a v prípade potreby odpovie na dopyty tímu ľudských asistentov. Orange ponúka virtuálneho asistenta s názvom Djingo. A existujú aj desiatky ďalších. Problém je v tom, že ak si zvolíte jedného virtuálneho asistenta, musíte sa ho držať. A to by sa malo zmeniť.
„Mali by ste byť schopní povedať Alexe, 'Ask Siri',“ vyjadril sa na konferencii viceprezident Amazonu pre zariadenia David Limp. Načrtnutá Limpova vízia o spolupráci virtuálnych asistentov je neuskutočniteľná z troch dôvodov.
Najprv si predstavte, že používateľ by povedal jednému virtuálnemu ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH