CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Prelom v technológii hyperspektrálneho zobrazovania

0

Čínski vedci urobili veľký pokrok v technológii hyperspektrálneho zobrazovania, ktorá sa používa v senzoroch na rýchle a presné rozpoznanie objektu v zložitom prostredí. Širokopásmové hyperspektrálne obrazové snímače vyvinuté výskumníkmi z Pekinského technologického inštitútu sú vybavené pokročilými spektrálnymi čipmi a poháňané algoritmami AI. V jednej demonštrácii výskumníci ukázali, ako možno túto technológiu použiť na rozlíšenie medzi silikónovou maskou na tvár a skutočnou ľudskou tvárou.

S_1124 T Gaming Advertisement

Tvárová maska ​​vyrobená zo silikónovej gumy má zásadný rozdiel v spektrálnych vlastnostiach v porovnaní so skutočnou ľudskou tvárou. Nové obrazové snímače to dokážu presne odhaliť a identifikovať masku. Hyperspektrálne zariadenie je schopné súčasne zachytiť geometrické informácie a desiatky, dokonca stovky spektrálnych pásiem, čo uľahčuje rozlíšenie medzi objektmi, ktoré vyzerajú podobne. 

„Na zachytenie spektrálnych informácií v celom spektre – od troch základných farieb po stovky spektrálnych pásiem – potrebujeme viac materiálov na širokopásmovú spektrálnu moduláciu. Preto sme vyvinuli viac ako 100 materiálov, ktoré dokážu modulovať prichádzajúce svetlo v širokom spektre,“ vysvetlil Bian Liheng, profesor z BIT Center for Scientific Exploration in Complex Environment. „To nám umožňuje zhromažďovať svetlo zo stoviek spektrálnych pásiem na čip.”

Štúdia bola publikovaná v časopise Nature

Zdroj: flipboard.com.

Zdroj Foto: depositphotos.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať