S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Recenzia: HP OMEN Mindframe 3XT27AA - Slúchadlá, z ktorých mrazí

0

Jeden z najväčších problémov akýchkoľvek počítačových slúchadiel je zohrievanie uší pri ich dlhodobom nosení. To sa okrem iného prejavuje aj pri hraní počítačových hier, pri ktorých máme slúchadlá neustále nasadené dlhší čas. Rôzni výrobcovia riešia chladenie náušníkov rôznym spôsobom. HP využil vlastnosti tzv. Peltierovho tepelného efektu, pri ktorom chladí vnútro náušníkov pomocou termoelektrických modulov.

Konštrukcia
Slúchadlá sú elegantnej čiernej farby, ktorú dopĺňajú červené dizajnové zvýraznenia a takisto červené kábliky vedúce k náušníkom. Nie sú tu žiadne aretačné prvky, určené na prispôsobenie sa výške hlavy. Namiesto toho disponujú pružným čalúneným pásom, automaticky sa prispôsobujúci potrebnej výške bez nutnosti manuálneho nastavovania. Na pravom náušníku sa nachádza koliesko na zmenu hlasitosti. Na ľavom je na približne 10 cm ramienku umiestnený mikrofón. Ten sa zapína a vypína ohnutím ramienka dopredu, resp. dozadu. Náušníky sú z príjemného mäkkého materiálu so schopnosťou aktívneho odvádzania vlhkosti. Sú pomerne veľké a bez problémov obopnú väčšiu časť uší.

Funkcie
V rámci operačných systémov pracujú slúchadlá ihneď po ich pripojení, bez nutnosti inštalácie akéhokoľvek softvéru. Automaticky pritom fungujú nielen slúchadlá, ale aj vstavaný mikrofón a koliesko na ovládanie hlasitosti. Navyše je automaticky zapnuté aj ľahko rozpoznateľné chladenie, pretože vnútorné kovové kryty reproduktorov sú na dotyk výrazne studené a naopak, vonkajšia časť náušníkov je teplá. Chladiaca technológia, ktorú v HP nazvali FrostCap, fungovala na výbornú. Priestor pod náušníkmi bol neustále príjemne chladný aj po niekoľkohodinovom používaní. Nadštandardné funkcie slúchadiel sa ovládajú prostredníctvom OMEN Command Centra. Rovnako ako pri všetkých zariadeniach OMEN s implementovaným RGB podsvietením aj tu možno upravovať detaily. Podsvietenie náušníkov môže zostať vypnuté, ale efektnejšie sú statické, resp. animované RGB farebné prechody. Ďalšia možnosť je nastavenie troch úrovní, resp. vypnutia chladenia (HIGH, MEDIUM, LOW, OFF). Jeden z najdôležitejších benefitov slúchadiel je podpora virtuálneho priestorového zvuku. V prípade Windows 10 a Dolby Atmos je potrebná inštalácia služby (Dolby Atmos for Headphones) a jej následné povolenie (priestorový zvuk) v nastaveniach zvuku. Nie som expert na audio, aby som vedel ohodnotiť kvalitu zvukového výstupu slúchadiel. Jednoznačne však musím povedať, že zvuk generovaný slúchadlami OMEN Mindframe je v porovnaní s reproduktormi notebooku neporovnateľný. V slúchadlách nepočuť žiadne praskanie, pískanie, šum ani iné rušivé elementy. Hrajú rovnako dobre pri zníženej, strednej aj pri maximálnej hlasitosti. Basy, stredy aj výšky sú subjektívne na výbornej úrovni. Vypočuť si zvuk Dolby Atmos v podaní OMEN Mindframe je skutočne zážitok. Môžem povedať, že slúchadlá hrajú mimoriadne dobre a každý náruživý počítačový hráč ich ocení.

Verdikt
HP OMEN Mindframe 3XT27AA sú slúchadlá, z ktorých mrazí nielen pre ich vynikajúci priestorový zvuk, ale aj pre revolučnú chladiacu technológiu.

Parametre
Náušníky s odvlhčovaním a aktívnou technológiou FrostCap, hlavový pás s automatickým výškovým prispôsobením, RGB podsvietenie, opletaný prípojný kábel dĺžky 2 m s USB Type-A, koliesko na ovládanie hlasitosti, podpora Virtual Surrond Sound 7.1, mikrofón s automatickým zapínaním/vypínaním, rozmery: 202 × 217 × 91 mm, hmotnosť: 480 g

Cena: 199 EUR

Plusy a mínusy
+ Výborný priestorový zvuk, technológia FrostCap, integrovaný mikrofón
- Vyššia cena

Hodnotenie
Konštrukcia: 98 %
Funkcionalita: 98 %
Použitie: 98 %

Celkovo: 98 %

Zobrazit Galériu

Marek Sopko

Všetky autorove články
sluchadla podsvietenie hra technologia priestor zvuk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať