Režim Inkognito neskryje vašu aktivitu na webe pred šéfom alebo školou
Na zabezpečenie súkromia pri prehliadaní webu poskytujú prehliadače špeciálny režim - Private Browsing vo Firefoxe, Opere a Safari, Inkognito v Google Chrome a InPrivate v Microsoft Edge. Veľa používateľov však má mylné predstavy o tom, akú ochranu tento režim poskytuje. Domnievajú sa, že im to umožňí anonymne prehliadať web a surfovať bez toho, aby ich poskytovateľ internetových služieb alebo zamestnávateľ vedel, aké webové stránky navštívia.
V skutočnosti však tieto nástroje poskytujú podstatne obmedzenejšiu ochranu. Aj nedávna žaloba proti spoločnosti Google tvrdí, že používatelia internetu nedostávajú pri používaní režimu Inkognito v prehliadači Chrome ochranu súkromia, ktorú očakávajú. Režimy súkromného prehliadania majú spoločné to, že po zatvorení okna prehliadač neuchováva navštívené webové stránky, súbory cookie, používateľské mená, heslá a informácie z formulárov vyplnených počas súkromného prehliadania.
V zásade vždy, keď otvoríte nové okno súkromného prehliadania, dosta ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH