S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Roccat Renga Boost: Keď sa žiada otvorený headset

0

Slúchadlá s otvorenou vonkajšou konštrukciou mušlí sa používajú obyčajne do vonkajšieho prostredia na docielenie toho, aby poslucháč vnímal (najmä z bezpečnostných dôvodov) aj vonkajšie ruchy prostredia. A takisto na lepšiu ventiláciu uší. Väčšinou ide o hudobné slúchadlá „na cesty“. Takáto stavba však má opodstatnenie aj pri hernom headsete, ak chcete mať pod kontrolou, čo sa okolo vás deje aj fyzicky (nielen virtuálne). Výhradu mám k nešikovnému káblu, ktorý má ­tendenciu rôzne sa krútiť. Keď už naň výrobca umiestnil regulátor hlasitosti a ovládač mikrofónu, mohol si dať na jeho vyhotovení viac záležať.

Zvyšná konštrukcia je už vzhľadom na ľudovejšiu cenu zhotovená rozumne. Dôležité je odolné spojenie mušlí s hlavovým mostom. V tomto mieste vznikajú najčastejšie rôzne praskliny a dochádza k následnému ulomeniu nosných častí. Hlavový most tu pozostáva z hrubých drôtov s piliermi poriadne zapustenými do tela mušlí. To je dostatočne robustné riešenie, ktoré v rámci crash testov zvládalo i „nechcené“ zašliapnutie či agresívne ohýbanie spojovacích častí. Najsubtílnejší je tu plastový kolískový mechanizmus na vertikálne natáčanie mušlí. I vďaka nemu sú slúchadlá flexibilné a zo strán perfektne priľnú každému. Súčasne slúchadlá pevne držia na hlave i pri prudkých pohyboch a najlepšie je, že sa to Roccatu podarilo dosiahnuť bez toho, aby vás kdekoľvek tlačili. K tomu prispievajú i mäkké náušníky a na kontakt príjemný hlavový popruh. Ten slúži i na rýchle prispôsobenie veľkosti. Aj napriek automatickému nastaveniu je výsledok vždy presný. Pripojenie je cez dva 3,5 mm jacky a headset je tak závislý od kvality a možností zvukového adaptéra. Naše testy prebiehali na Realtek ALC1220, čo je momentálne najpoužívanejší kodek na základných doskách.

Vstavané reproduktory (2.0) majú päťcentimetrový priemer a zvuk je prekvapivo frekvenčne pestrý a v rámci dostupného výkonu aj čistý. Najviac vynikajú basy, čo je vzhľadom na herné použitie (s rôznymi výbuchmi a všeobecne nižšími frekvenciami) dobré.

Výšky aj stredy sú už trochu v úzadí i po ekvalizácii, no napriek tomu sú slúchadlá dobre použiteľné i na príležitostné počúvanie hudby. Samozrejme, v tejto cene kúpite lepšie rýdzo hudobné slúchadlá. V prípade týchto však ide pre hráča o zaujímavý, univerzálny kompromis.

Parametre:

• Konštrukcia otvorená, priemer meniča 50 mm, impedancia 32 Ω, frekvenčný rozsah: slúchadlá 20 Hz – 20 kHz a mikrofón 100 – 6500 Hz, citlivosť 107 dB/mW (slúchadlá) 42 dB/mW (mikrofón), hmotnosť 212 g

• Cena: 52 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Silné, neskreslené basy, čistý zvuk mikrofónu, slušný komfort pri nosení, prijateľná cena
- Nepohodlný kábel

HODNOTENIE:

Výkon: 85 %
Prednes:  90%
Vyhotovenie:  90 %
Pohodlnosť: 80%
Celkovo: 86 %

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Roccat Renga Boost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať