Rok 2017 bol pre umelú inteligenciu prelomový. A to bol len začiatok
Rozvoj umelej inteligencie bol jednou z hlavných tém vlaňajších správ z oblasti technológií. Videli sme, ako sa algoritmy učia hrať hru Go bez ľudskej pomoci, Elon Musk a Mark Zuckerberg sa hádali o kladoch a záporoch umelej inteligencie pre ľudstvo a v neposlednom rade Rusko a Čína vyhlásili, že umelá inteligencia je ich najvyššia priorita.
Počas roku 2018 všetky formy umelej inteligencie prejdú omnoho dôkladnejším vývojom. Jedna z najdôležitejších disciplín vo vývoji umelej inteligencie, hĺbkové učenie, má obzvlášť veľkú šancu pokročiť vpred. Všeobecne možno povedať, že sa vývojári umelej inteligencie snažia počítačom prepožičať ľudské myslenie a uvažovanie, vďaka ktorému by boli rovnako alebo ešte múdrejší, než je človek.
Jednou z ciest, ako to dosiahnuť, je strojové učenie, ktoré sa využíva naprieč všetkými sektormi. Vedľa neho sa ale začínajú objavovať aj progresívnejšie spôsoby.
To platí najmä pre hĺbkové učenie. Jedná sa o inovatívne odvetvie strojového učenia, ktorá veľmi ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH