Rozdiely medzi Windows 10 pre procesory ARM a procesory x86
Microsoft zverejnil stručný dokument, kde zhrnul rozdiely medzi Windows 10 pre procesory ARM a Windows 10 pre procesory x86.
Mnohé z rozdielov sú predvídateľné. Windows 10 pre ARM môže natívne pracovať s 32-bitovými aj 64-bitovými aplikáciami ARM. Preto vyžaduje 64-bitové ovládače ARM, 32-bitové ani 64-bitové ovládače x86 na ňom nebudú fungovať.
Podobne aplikácie, ktoré používajú rozšírenia shell, ako napríklad Dropbox, ktorý zobrazuje ikony v oknách Prieskumníka, musia byť prekompilované ako 64-bitové ARM aplikácie.
Dokument potvrdzuje, že emulácia x86 funguje iba pre 32-bitové aplikácie. Emulátor je derivát produktu Connectix Virtual PC, emulátora x86-on-PowerPC, ktorý Microsoft získal od spoločnosti Connectix v roku 2003. Virtual PC zvládal iba 32-bitové aplikácie (pretože v tom čase boli 64-bitové aplikácie x86 v plienkach), a hoci softvér sa v priebehu rokov aktualizoval, toto základné obmedzenie sa zachovalo.
Ďalej Windows na ARM nebude zahŕňať virtualizáciu Hyper-V. Aj keď ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH