Rozšírená realita pomôže školám
Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť a v školstve to platí ešte mnohonásobne viac. Čo však v prípade, ak si študenti majú pozrieť, ako v reálnom čase pracuje jadrový reaktor? Alebo by chceli vidieť, aké zmeny na ľudskom tele zanechá zriedkavé ochorenie? Čoskoro už nemusia byť odkázaní na obrázky v učebniciach či výučbové videá. Zaujímavé veci si môžu doslova obísť a poprezerať zo všetkých strán, umožňuje im to rozšírená realita.
Využiť sa na ňu dajú napríklad okuliare Microsoft HoloLens, ktoré využívajú množstvo senzorov vrátane akcelerometra, gyroskopu a magnetometra. Ďalšie senzory, po dva na každej strane, „vnímajú“ prostredie. Prístroj má i šošovku fotoaparátu, štyri mikrofóny a lasery, ktoré vytvárajú holografický obraz objektu v priestore.
Na rozdiel od prístrojov na virtuálnu realitu, ktoré zvyčajne úplne obopínajú celý viditeľný výsek, HoloLens viac pripomína bežné, hoci nadrozmerné okuliare.
Človek tak pri jeho používaní nepríde o periférne videnie a môže naďalej komuni ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH