Skupina Ke3chang sa zamerala na diplomatov v Európe a Latinskej Amerike
Výskumníci spoločnosti ESET objavili nové verzie škodlivého softvéru spájaného s notoricky známou skupinou Ke3chang, pričom odhalili nový, predtým neznámy škodlivý softvér. Cieľom infiltrácií boli podľa zistení spoločnosti ESET predovšetkým diplomatické misie a vládne inštitúcie v Európe a Latinskej Amerike. Útočníci sa zamerali aj na Slovensko. Ich zámerom bola špionáž a zbieranie citlivých informácií. Nové zistenia sú výsledkom dlhoročného sledovania aktivít kybernetickej skupiny Ke3chang, ktorá pravdepodobne operuje z Číny.
Novoobjavený škodlivý kód, ktorý dostal pomenovanie Okrum, bol po prvý raz identifikovaný na prelome rokov 2016 a 2017. Išlo o tzv. „backdoor“, ktorého cieľom boli diplomatické misie a vládne inštitúcie v Belgicku, Slovensku, Brazílii, Chile a Guatemale. Navyše, v rokoch 2015 až 2019 spoločnosť ESET odhalila nové verzie známeho škodlivého kódu pripisovaného skupine Ke3chang.
Prvé podozrivé aktivity identifikovala spoločnosť ESET v európskych krajinách v roku 20 ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH