Spojenie ľudských mozgových buniek s umelou inteligenciou prekonáva tradičné počítače
Výskum pod vedením Monash University, zameraný na pestovanie ľudských mozgových buniek na kremíkových čipoch s novými schopnosťami kontinuálneho učenia, ktoré majú zmeniť strojové učenie, získal takmer 600 000 austrálskych dolárov v prestížnom programe National Intelligence and Security Discovery Research Grants. Nový výskumný program, ktorý vedie docent Adeel Razi z Turnerovho inštitútu pre mozog a duševné zdravie v spolupráci s melbournským startupom Cortical Labs, zahŕňa pestovanie približne 800 000 mozgových buniek žijúcich v miske, ktoré sa potom „učia“ vykonávať vybrané úlohy.
V minulom roku výskum tímu upútal celosvetovú pozornosť schopnosťou mozgových buniek hrať jednoduchú počítačovú hru Pong, podobnú tenisu. Podľa docenta Raziho práca výskumného programu využívajúca laboratórne vypestované mozgové bunky vložené do kremíkových čipov „spája oblasti umelej inteligencie a syntetickej biológie s cieľom vytvoriť programovateľné biologické počítačové platformy“.
{{BANNER|SIMPLE_BA ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH