Umelá inteligencia dokáže identifikovať skryté choroby srdca
Syndróm dlhého QT intervalu (long QT syndrome – LQTS) je ochorenie srdca, ktoré sa dá ťažko diagnostikovať, no pritom môže ohrozovať život. Ukázalo sa, že umelá inteligencia, ktorá zohráva čoraz väčšiu úlohu v oblasti zdravotnej starostlivosti, je schopná rozpoznať choroby ohrozujúce život, ktoré nemožno zistiť tradičnými diagnostickými nástrojmi.
Spoločnosť AliveCor využíva pri svojom produkte KardiaBand strojové učenie na identifikáciu pacientov s LQTS. Nebezpečenstvo LQTS spočíva vo zvýšenom riziku malígnych arytmií, najmä komorovej tachykardie či fibrilácie komôr, čo môže viesť aj k smrti. LQTS je pomerne zriedkavý stav, ktorý postihuje jedného z 2000 ľudí a je zvyčajne dedičný alebo iniciovaný liekmi s potenciálom predlžovania QT intervalu, ako sú antibiotiká a antidepresíva. No až 50 percent pacientov s geneticky potvrdeným LQTS vykazuje na svojom elektrokardiograme (EKG) normálny QT interval.
Výskum spoločnosti AliveCor priniesol poznatok, že hlboké neurónové siete môžu úspeš ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH