Umelá inteligencia dokáže podľa vedcov predĺžiť náš život
Zdá sa, že vďaka pokrokom v oblasti sofistikovaného strojového učenia môže byť umelá inteligencia čoskoro lepšie vybavená na hľadanie nových spôsobov, ako predĺžiť náš život a zlepšiť zdravie, než ľudskí vedci. Lekárska umelá inteligencia je zvyčajne trénovaná na riešenie niektorých ochorení – či už na ich diagnostiku, alebo hľadanie nových spôsobov liečby. No podľa vedcov jej zacielenie na starnutie môže predĺžiť priemernú dĺžku života podstatne viac ako prevencia alebo liečba jednotlivých chorôb.
V súčasnosti vzniká úplne nový lekársky odbor nazvaný medicína dlhovekosti, do ktorého sa môžu zapojiť výkonné nástroje umelej inteligencie. Neurónové siete by mohli byť schopné identifikovať a potenciálne vyriešiť zdravotné problémy súvisiace s vekom, ktoré sa objavia v priebehu času a existujú nezávisle od konkrétnych chorôb. Takto by ľudia mohli nakoniec žiť dlhšie a zároveň zostať dlhšie zdraví, tvrdí tím vedcov v komentári zverejnenom minulý mesiac v časopise Nature Aging.
Zdroj: futu ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH