Vedcom sa prvýkrát podarilo napojiť ľudský mozog na internet
Výskumníci z Wits University v juhoafrickom Johannesburgu dosiahli prelom v oblasti biomedicínskeho inžinierstva, keď sa im podarilo spojiť mozog priamo s internetom. Výsledky získané v rámci tohto projektu by mohli znamenať ďalší krok v strojovom učení a tvorbe rozhraní medzi mozgom a počítačom.
V správe zverejnenej v on-line časopise Medical Express hovorí, že vedci vôbec prvýkrát našli spôsob, ako spojiť ľudský mozog s internetom v reálnom čase. Projekt bol nazvaný Brainternet a v podstate ide o premenu mozgu „na uzol internetu vecí (IoT) na World Wide Webe“.
Funguje to tak, že sa z mozgu zbierajú signály EEG pomocou zariadenia Emotiv EEG, pripojeného k hlave používateľa. Signály sa potom prenášajú do počítača Raspberry Pi, ktorý zasa prenáša dáta do aplikačného programovacieho rozhrania a zobrazuje údaje na otvorenej webovej lokalite, kde si každý môže túto aktivitu prezerať.
Vedúci tímu Adam Pantanowitz, prednášajúci na Witsovej škole elektrického a informačného inžinierstva, ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH