Výskumníci naučili umelú inteligenciu tvoriť mémy. Otestujte sa, či ich dokážete odhaliť
Umelá inteligencia dokáže v dnešnej dobe robiť takmer čokoľvek. Najnovšie sa ukázalo, že je prekvapujúco dobrá aj pri vytváraní mémov. V dokumente s názvom Dank Learning niekoľko študentov zo Stanfordu opisuje neurónovú sieť, ktorú „nakŕmili“ viac ako 400 000 internetovými mémami s 2600 jedinečnými štítkami z memegenerator.com v snahe naučiť ju vytvoriť svoje vlastné.
Umelá inteligencia pozostáva z konvolučnej neurónovej siete (CNN), ktorá preberá obrazy ako vstupy a prekladá ich do matematických reprezentácií nazývaných vector embeddings (kodér), a rekurentnej neurónovej siete LSTM (long short-term memory), ktorá vytvára titulky (dekodér).
Študenti potom ukázali 5 ľuďom z rôznych prostredí 20 mémov a požiadali ich, aby ohodnotili ich vtipnosť na stupnici 0 – 10 a uhádli, či boli vyrobené človekom alebo neurónovou sieťou.
Ľudia dokázali určiť algoritmicky vytvorené mémy s presnosťou 70 %, pričom ich vtipnosť hodnotili približne rovnako ako v prípade mémov vytvorených človekom, čo ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH