Ako by mala fungovať zdieľaná ekonomika na Slovensku? Pýtali sme sa vo firmách Sharilo, HOPIN, BlaBlaCar a Uber
Zdieľaná alebo dopytová ekonomika je na Slovensku už nejaký čas. Doteraz fungovala podľa vlastných pravidiel. Momentálne však nastáva čas, keď treba túto kolaboratívnu ekonomiku ukotviť legislatívne.
Európska komisia vydala preto v júni minulého roka smernicu, v ktorej opisuje základné body, ktorým by sa mali štáty venovať a prehodnotiť ich legislatívne plnenie. Komisia si plne uvedomuje špecifickosť jednotlivých bodov, aj preto väčšinu pravidiel necháva na zvážení každého členského štátu. No ponúka aj niekoľko strešných pravidiel, podľa ktorých by mala zdieľaná ekonomika nabrať nový dych.
Spýtali sme sa najsilnejších hráčov zdieľanej ekonomiky u nás, čo považujú za najdôležitejší bod, ktorému by sa mal štát venovať, aby pripravil vhodné prostredie na fungovanie zdieľanej ekonomiky na Slovensku.
Martina Jurkovičová, zakladateľka Sharilo
Vymedziť činnosti každého, kto využíva zdieľanú ekonomiku
Legislatívu treba zapracovať vo všetkých oblastiach, ale v prvom rade by to malo byť vyme ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH