Chránime sa proti spamu: 8 tipov
O spame platí to isté, čo o biologických ochoreniach: prevencia a informovanosť sú základy. Nevedieť a nepoznať znamená vystavovať sa riziku.
Čo je spam a prečo existuje
Ako spam bežne označujeme aj činnosti, ktoré do jeho pôvodnej definície nespadajú. Hlavne na sociálnych sieťach sa rozmohlo používanie tohto výrazu pre šírenie komentárov a príspevkov obsahujúcich reklamné odkazy. Všeobecne na webe sa takto označuje aj mnohonásobné opakovanie rovnakého textu. Pôvodná definícia spamu hovorí iba o nevyžiadanej správe či pošte. Šírenie nevyžiadaného obsahu sa v menšej miere praktikuje aj pomocou správ SMS a MMS, reklamné letáky v schránkach sú takisto príbuzná forma, no v drvivej väčšine prípadov sa slovom spam myslí nevyžiadaná elektronická pošta. Názory na to, ako výraz spam vznikol, sa rôznia. Jedna z teórií je taká, že vznikol podľa značky amerických lančmítov Spam, ktoré údajne tiež nikto nikdy nechcel, no aj tak boli servírované.
Ak sa zamýšľate nad tým, prečo sa vaša e-mailová s ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH