S_1124_Flexcam Advertisement S_1124_Flexcam S_1124_Flexcam Advertisement

Club3D CSV-1370 a CSV-1380: Prepínaj a rozdeľuj... obraz

0

Keď sa povie Club3D, iste mnohým prebehne hlavou spojitosť s grafickými kartami. Na tomto presýtenom trhu však už firma nejaký čas nepôsobí a presunula sa ďalej, hoci tematicky zostala v rovnakom rybníku. V súčasnosti sa totiž špecializuje na videopríslušenstvo k PC a televízorom.  V tomto krátkom teste mám nápadne podobné škatuľky s piatimi portmi HDMI, so spoločnými rozmermi (123 × 51 × 20 mm) i hmotnosťou (154 g). Puzdro majú z oceľových plechov a súčasťou ich balení je 10-wattový adaptér. Každé zariadenie však má trochu iné použitie.


Pohľad na zadnú stenu s konektormi HDMI

Club3D CSV-1370

SwitchBox umožňuje zapojenie štyroch grafických vstupov na jeden výstup. To sa hodí najčastejšie v obývačke s viacerými zariadeniami, ako sú napríklad set-top box, herná konzola či notebook, ktoré sa typicky pripájajú k jednému televízoru. V inom prostredí, typicky v servise, to môžu byť počítače, na ktorých správu je takisto pohodlnejšie mať na stole jeden monitor namiesto štyroch.  Každý z konektorov je štandardu HDMI 2.0 s podporou rozlíšenia do 4096 × 2160 bodov pri 60 Hz. Prepínanie medzi jednotlivými kanálmi funguje voliteľne pomocou tlačidla priamo umiestneného na telese skrinky, pomocou ktorého sa preklikávate zo vstupu na vstup. Na pohodlnejšie ovládanie môžete použiť dodávaný IR ovládač so smerovými šípkami (doľava/doprava) či číselnú voľbu vstupov. Všetky reakcie sú okamžité a stisk tlačidiel spoľahlivý. Jedinú výhradu mám k ostro svietiacej LED, indikujúcej stav zapnutého zariadenia. Ostatné (zelené) diódy informujúce o aktivite konkrétneho vstupu sú už tlmené matným svetlovodom. Inštalácia nevyžaduje žiadny softvér, prepínač pripojíte a fungujete. Nechýba, samozrejme, podpora HDPC do verzie 2.2, DTS ani Dolby Digital. Aj keď, cena je vzhľadom na to, že ide o jednoduchú jednoúčelovú vec, vyššia.

• Cena: 40 EUR 

Club3D CSV-1380

Splitter čiže rozdeľovač disponuje, naopak, štyrmi výstupmi a jedným vstupom, čo má uplatnenie všade tam, kde treba zrkadliť rovnaký obraz. Napríklad v showroome na porovnanie televízorov, na ktorých beží rovnaká demonštračná nahrávka, napríklad z notebooku, ktorý má obyčajne práve jeden výstup HDMI. V tomto prípade si výrobca pýta ešte viac než za SwitchBox, to z dôvodu komplikovanejšieho vnútorného návrhu. Nejde totiž o rozbočovač, v ktorom by sa šírka pásma delila počtom výstupov. Naopak, vďaka vstavanému procesoru je každý výstup plnohodnotný a obrazové informácie do posledného bitu zodpovedajú tým vstupným (teda i vrátane zachovanej frekvencie). Na špecifikované rozlíšenie 4K@60 Hz je, samozrejme, podmienkou, aby ste vlastnili notebook s výstupom HDMI 2.0. Lacnejšie modely iba s integrovaným grafickým jadrom od Intelu majú v1.4 a na plnohodnotné fungovanie je nevyhnutná konverzia z DisplayPortu.

Počas testovania som sa sústredil na oneskorenie či synchronizáciu zobrazovania jednotlivých panelov. Všetko funguje bezchybne a ani tomuto rozdeľovaču nemám čo vytknúť. Teda znovu okrem nepríjemného prenikavého svietenia power diódy. Tú však vždy možno prelepiť alebo začmárať centrofixkou. Na záver len dodám, že káble HDMI nie sú súčasťou dodávok.

• Cena: 52 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Club3D

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať