Experimentujeme so senzormi
V predchádzajúcich častiach nášho voľne koncipovaného seriálu venovaného internetu vecí sme sa zamerali na dosku Raspberry Pi 2, petože na nej môže bežať Windows 10 IoT Core, čo v praxi znamená jednoduchú migráciu, a teda veľkú motiváciu pre vývojárov aplikácií Windows. Táto časť bude zameraná na senzory.
Senzory - zmysly IoT
Mikrokontrolérové dosky bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú pripojené k internetu, spravidla zbierajú a vyhodnocujú nejaké veličiny reálneho sveta a buď ich odošlú niekam na server, alebo ich samy spracujú a vykonajú nejaký zásah, napríklad zapnú kúrenie, osvetlenie, zavlažovanie a podobne. Ešte lepší príklad spracovania údajov zo senzorov sú roboty. Na základe údajov z kamier, snímačov osvetlenia, náklonu, dotykových a iných senzorov generuje ich riadiaca jednotka signály pre motory a iné akčné prvky a tým ovláda pohyb a činnosť robota.
Súprava na praktické pokusy
V tejto časti budeme využívať mikrokontrolérové dosky s najpopulárnejšou zbernicou Arduino a na ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH