CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Nový nástroj hackerov využíva laserové ukazovadlo za 20 dolárov

Bezpečnosť
0

Laserový hacking, známy aj ako laserové injektovanie poruchy, je technika používaná na narušenie hardvérových bezpečnostných opatrení zameraním sa na malé tranzistory v moderných počítačových čipoch pomocou presne načasovaného laserového výboja. Táto metóda si tradične vyžadovala drahé a pokročilé zariadenia, ale dvaja hackeri zo spoločnosti NetSPI vytvorili cenovo dostupný open source nástroj s názvom RayV Lite, ktorého zostrojenie vyjde len na 500 dolárov.

Použitím hotových komponentov, ako je laserové ukazovadlo za 20 dolárov a Raspberry Pi, tento nástroj umožňuje hackerom potenciálne získať prístup k citlivým funkciám čipov, ktoré sú za normálnych okolností zabezpečené. Tvorcovia dúfajú, že sprístupnenie laserového hackingu povzbudí výrobcov hardvéru, aby zabezpečili čipy proti metódam hackovania laserom. 

Nástroj bol úspešne otestovaný na automobilových čipoch a peňaženkách na kryptomeny, čo dokazuje jeho schopnosť obísť bezpečnostné opatrenia a odhaliť zraniteľnosti. Do budúcich verzií nástroja výskumníci plánujú zahrnúť pokročilejšie techniky, ako je laserové zobrazovanie stavu logiky, ktoré dokáže mapovať údaje spracúvané v reálnom čase.

Hoci koncept laserového hackingu vyzerá ako sci-fi, tento cenovo dostupný nástroj by mohol umožniť nadšencom preskúmať a pochopiť vnútorné fungovanie elektronických zariadení. Zároveň však vyvoláva obavy o bezpečnosť citlivých informácií uložených v týchto čipoch. Vývoj nástrojov ako RayV Lite by mohol v budúcnosti prispieť k lepšiemu pochopeniu bezpečnostných zraniteľností čipov.

Zdroj: pcgamer.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať