CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Razer Naga Trinity: Tri highendové myši v jednej

0

Veľká výhoda myší s 12 a viac programovateľnými tlačidlami je ich praktické využitie v hrách MMO, ale napríklad aj v grafických či iných editoroch, kde ich možno efektívne využiť namiesto klávesových skratiek. Nie každému však vyhovuje takéto rozloženie aj pri hraní iných hier alebo používaní iných aplikácií, a tak buď treba použiť ďalšiu myš, alebo si jednoducho zvyknúť. Tento problém pomerne účinne vyriešil Razer svojou modulárnou myšou Naga Trinity.

Za cenu jednej myši teda dostanete vďaka vymeniteľným modulom (v balení) hneď tri – MMO, Hex a klasickú s dvoma tlačidlami na boku. Moduly držia pevne na dvoch silných magnetoch, no ich výmena sa realizuje veľmi jednoducho bez použitia väčšej sily. Moduly MMO a Hex rovnako ako myš sama podporujú efekty RGB Chroma. Pohrať sa s nimi do detailov môžete v obslužnej aplikácii Synapse. Tá zo základných vecí zahŕňa detekciu modulov, vytváranie a priraďovanie profilov aplikáciám, jemnú zmenu DPI po stovkách, toto všetko funguje bezchybne. Takisto ako kalibrácia na voliteľné povrchy. Čo nefunguje úplne podľa mojich predstáv, je zmena vzdialenosti, od ktorej po zdvihnutí ešte myš sníma podložku. Tá by mala byť na škále od 1 do 10 regulovateľná, no bez ohľadu na nastavenie zostáva približne na 3 mm. Razer vo svojich myšiach dlho používal laserové snímače Twin Eye od Philipsu, no na vyššiu presnosť prehodil výhybku a Naga Trinity má (tak ako i ostatné aktuálne modely) Pixart 3389. Podľa mnohých nadšencov z celého sveta ide o najlepší snímač vôbec. Navyše po maximálnej interpolácii dosahuje až 16 000 DPI, pričom si stále zachováva špičkovú presnosť. Dobre použiteľný je aj v extrémnych podmienkach s viacerými monitormi s rozlíšeniami UHD a podobne.

Vyhotovenie tela je síce plastové, no ani pri silnom zatlačení v žiadnom mieste nepočuť vŕzganie. Gripy sú na lepší úchop pogumované a gumou je potiahnuté i koliesko. To sa navyše vyznačuje hrubým krokovaním, čo ocenia najmä hráči. Minimalizuje sa tým napríklad pravdepodobnosť nechceného pretočenia zbrane. Konštrukcia, v ktorej je oska s kolieskom, je však subtílnejšia (plastová) než na konkurenčných myškách Roccat. Pri tých sa používa na najnamáhanejšie časti titán, čo je zase možno trochu pre­dimenzované riešenie. Oproti konkurenčným modelom Roccat (Nyth) či Logitech G600 však má nová Naga malé a jednoliate tlačidlá na číselníku, čo zhoršuje orientáciu.

Chválim prepracovaný kábel. Práve pri perifériách Razeru býval veľmi tuhý, teraz je, naopak, príjemne mäkký. Hmotnosť myšky je 116 – 121 g podľa použitého modulu a rozmermi dobre sadne do menšej i väčšej ruky. Gramáž i miery Razer dobre vyvážil.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový snímač s vysokým rozlíšením, pevná konštrukcia, skvelá ergonómia, mäkký kábel           
- Jednotné (mätúce) formátovanie tlačidiel na module MMO, vyššia cena

HODNOTENIE:

Ergonómia: 90 %
Spracovanie: 90 %
Funkcionalita:  100 %
Cena/hodnota:  80%
Celkovo: 90 %

Cena: 102 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články
Razer Naga

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať