Sme alarmujúco blízko k pretekom v zbrojení autonómnymi zbraňami
Hoci zbraňové systémy schopné myslieť sú ešte len v plienkach, narastajúce geopolitické tlaky a nedôvera môžu donútiť k ich predčasnému použitiu.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_2}}
Jedna z hlavných pracovných úloh Pentagónu je predvídanie toho, ako budú vyzerať vojny budúcnosti, aby sa mohli vyčleniť zdroje potrebné na zabezpečenie toho, aby mali USA v týchto bitkách náskok. Ak sa hovorí o nástrojoch budúcej vojny, najčastejšie sa spomínajú umelá inteligencia, autonómne zbrane a veľmi odlišná úloha ľudských vojakov počas bojov.
Tieto technológie sú v počiatočných štádiách zrelosti a vojenské sily zatiaľ neovládajú najlepšie spôsoby ich nasadenia do boja. O rovnakých veciach uvažujú aj vojenskí vodcovia v iných bohatých krajinách vrátane Číny a Ruska. Svet by sa tak mohol ocitnúť uprostred pretekov o vývoj a použitie autonómnych zbraní skôr, ako porozumie tomu, ako ich používať predvídateľne, efektívne a eticky.
Studená vojna 2.0
Mohli by sme sa dostať do obdobia eskalácie, ktoré ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH