Štúdia: Umelá inteligencia by mohla identifikovať myšlienky v reálnom čase
Tím vedcov z MIT a Massachusetts General Hospital nedávno zverejnil štúdiu, ktorá spája sociálne povedomie s individuálnou neurónovou aktivitou. Neurológia vychádza z meraní aktivít veľkých skupín neurónov. Aj jednoduché MRI si môže „posvietiť“ na konkrétne oblasti mozgu a poskytnúť vedcom informácie o tom, na čo sa používajú, a v mnohých prípadoch aj o tom, aké myšlienky tam prebiehajú. No prísť na to, čo sa deje na úrovni jedného neurónu, je úplne iná káva.
Na základe nového výskumu sa vedci domnievajú, že pozorovali jednotlivé mozgové neuróny, ktoré vytvárajú vzorce spôsobujúce, že uvažujeme o tom, čo by ostatní ľudia mohli cítiť a myslieť. Inými slovami, identifikovali empatiu v akcii. To by mohlo mať obrovský vplyv na výskum mozgu, najmä v oblasti duševných chorôb a sociálnych úzkostných porúch, ale aj pri vývoji individualizovanej liečby ľudí s poruchou autistického spektra.
Vedci požiadali 15 pacientov, ktorí sa mali podrobiť konkrétnemu druhu mozgovej chirurgie (nesúvisiacej ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH