Takto fungovala klikacia farma s 300 000 SIM kartami a 400 iPhonmi
Klikacie farmy sú pochybný biznis a len zriedkakedy sa naskytne možnosť nazrieť do ich vnútra, ale sú každodennou súčasťou internetu. Vieme, že niektoré spoločnosti sú ochotné zaplatiť za roboty, ktoré budú lajkovať ich stránky, písať hodnotenia a nezmyselné komentáre alebo len jednoducho pridávať na návštevnosti stránky s cieľom umelo zvýšiť jej on-line popularitu a zarábať peniaze na reklamách. Nedávna razia v Thajsku priniesla ďalší pohľad do útrob botového priemyslu.
Podľa novín Bangkok Post thajská polícia a vojaci vpadli do prenajatého domu v blízkosti kambodžskej hranice, kde objavili údajnú klikaciu farmu prevádzkovanú tromi čínskymi štátnymi príslušníkmi. Tí mali v dome kovové regály so stovkami iPhonov 5S, 5C a 4S, pripojenými k počítačovým monitorom. Zabavených bolo 474 telefónov iPhone, 347 200 nepoužívaných SIM kariet thajských mobilných operátorov, 10 počítačov a notebookov a najrôznejšia iná elektronika.
Polícia sa najprv nazdávala, že muži prevádzkujú podvodné call ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH