Umelá inteligencia získala schopnosť predstavivosti
Ľudská predstavivosť (a podobne aj tvorivosť) je proces vytvárania niečoho nového kombinovaním existujúcich prvkov novým spôsobom. Používanie fantázie sa nám zdá prirodzené. Pre umelú inteligenciu je však rekombinácia prvkov rôznych vecí opakom toho, k čomu v nej dochádza prirodzene. Stroje sa učia rozborom vecí a katalogizáciou existujúcich atribútov objektov s cieľom ich identifikácie.
Tím vedcov z University of Southern California (USC) teraz vyvíja niečo úplne nové – model umelej inteligencie s predstavivosťou. K učeniu v prípade strojov zvyčajne dochádza pri dôkladnom preskúmaní obrázkov a detailnom zaznamenávaní atribútov, napr. farby pixelov. Cieľom je, aby algoritmus správne identifikoval iný obraz rovnakého (alebo podobného) objektu. Umelá inteligencia sa nepokúša pochopiť, čo je objekt alebo ako funguje. Strojové učenie je väčšinou založené na rozpoznávaní vzorov.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_3}}
Vedci však už dávno snívajú o umelej inteligencii, ktorá by mohla extrapol ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH