S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Východniari vytvorili produkt, ktorý ocenia všetky výrobné a priemyselné firmy

Tlačové správy
0

Všetko sa začalo malým gastro-startupom, ktorý vznikol s cieľom zlepšiť efektivitu v reštauračných zariadeniach prostredníctvom moderných technológií. Start up RE-BELLS (remote zvončeky) však v priebehu rokov prešiel dlhú cestu a dnes sa radí medzi popredných poskytovateľov digitálnych riešení pre výrobné podniky.

S_1124 T Flexcam Advertisement

Tento posun zo sektora gastra k priemyselným inováciám je pozitívnym príkladom toho, ako technologické ambície, znalosti a odhodlanie môžu otvoriť dvere novým výzvam v iných odvetviach.

Prvotná misia a rast

Začiatky v gastro priemysle boli síce úspešné, ale zároveň aj veľmi náročné.

„S optimalizáciou procesov v gastre mali problém predovšetkým pracovníci, plus, majitelia mali často problém uveriť jeho finančnej návratnosti. No projekt sa tešil svojim úspechom. Na základe jednej reportáže o RE-BELLS nás oslovil riaditeľ ZF Slovakia, ktorý využil tento produkt pre zlepšenie procesov v oddelení kvality,” predstavuje Matej Bodnár, zakladateľ spoločnosti.

Prechod od gastra k priemyselnému sektoru bol prirodzeným krokom, keďže mnoho výrobných spoločností začalo požadovať podobné digitálne nástroje na zlepšenie svojich procesov.

Inovácia ako kľúč k úspechu

S príchodom do tohto segmentu prispôsobili svoje riešenie novým požiadavkám, čo im umožnilo pretransformovať sa z malého startupu na partnera veľkých výrobných podnikov. 

„Hardvér otvára dvere. Riaditelia mnohých podnikov považujú softvér za niečo abstraktné a ťažko uchopiteľné. Rozhodli sme sa preto pokračovať v tejto ceste a prispôsobili sme  hardvér o ďalšie tlačidlá a funkcionality, aby začal manažérom dávať väčší zmysel. Vedeli si tak tlačidlá pekne prepojiť s tým, čo ponúkal softvér. A takto vznikali prvé ERP/MES systémy na mieru pre veľké fabriky, nazývané RE-CALL” vysvetľuje Bodnár.


 

Tento systém zbieral dáta od zamestnancov a manažment mal k dispozícii lepšie informácie o tom, čo sa vo výrobe deje. Nadšenci z RE-CALLu však nezaspali na vavrínoch a hľadali spôsob, ako do tohto systému zakomponujú umelú inteligenciu. To im dalo priestor na vytvorenie nového produktu, ktorý je spoľahlivejší a v priemysle ešte žiadanejší.

„ReSENSE je produkt, hardvér aj softvér, ktorý na rozdiel od ERP systémov nezbiera dáta len od zamestnancov, ale naopak, zbiera dáta aj od strojov, a ich kombináciou dokáže lepšie monitorovať výrobu a predikovať poruchu na stroji pre jeho včasnú opravu. Okrem iného zbiera obrovské množstvo dát, ktoré nám úspešne vyhodnocuje AI,” dodáva na záver. 

Ich riešenia pomáhajú firmám monitorovať prevádzku, analyzovať dáta a predikovať potenciálne problémy. Spoločnosť RE-CA je jedinou firmou na Slovensku s vlastným hardvérovým a softvérovým riešením, a ktorá ponúka a navrhuje vlastné systémy s prediktívnou údržbou na mieru pre akúkoľvek výrobnú prevádzku. Momentálne ich služby využívajú napríklad CHEMOSVIT, LEKOS, STROJCHEM.

__________________________________________________________

O spoločnosti RE-CA

Naša cesta začala v roku 2012, kedy sme vytvorili prvý produkt: vzdialené ovládanie elektronických zariadení. Vďaka tomuto projektu sme získali veľa skúseností nielen s vývojom a výrobou, ale aj starostlivosťou o zákazníka. Počas vývoja prvých produktov sme pomáhali firmám s IT infraštruktúrou aj zabezpečením siete. Výsledky vývoja sme prezentovali na akademickej pôde UVP Technicom. Naše portfólio produktov sa odvtedy rozrástlo a v súčasnosti pracujeme na ich implementácii do výrobných firiem.

Foto zdroj: RE-CA 

Zobrazit Galériu

RE-CA

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať