S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement S_1124_TABS10 Advertisement

Recenzia: Xiaomi AmazFit – športové smart hodinky za dobrú cenu

0

Výrobcovia sa dnes predbiehajú vo výrobe smart zariadení tak, aby čo najviac uľahčovali a zjednodušovali život svojim používateľom. Okrem zariadení v domácností sa v tejto smart dobe pretrhlo vrece aj s inteligentnými hodinkami. Každý výrobca sa zameriava na iné vlastnosti, či už je to dizajn, funkcie, alebo výdrž batérie. AmazFit sú hodinky, ktoré vyzerajú štýlovo k elegantno-športovému oblečeniu, no zároveň spĺňajú požiadavky priemerne aktívneho športovca.

Balenie
V balení si nájdete smart hodinky, nabíjací kábel a špeciálnu kolísku s konektorom, ku ktorému sa hodinky fyzicky pri nabíjaní pripnú. Doplnky a špeciálne príslušenstvo v balení nenájdete.

Dizajn
V Xiaomi pri hodinkách AmazFit stavili na okrúhly dizajn so športovo-elegantným vzhľadom. Z môjho pohľadu sa hodia viac k športovému oblečeniu, hoci verzia s čiernym náramkom by pokojne zniesla aj sako či elegantnú košeľu. Na prvý pohľad hodinky pôsobia na menšej ruke robustne. No pre statnejšiu osobu môžu byť tak akurát. Ciferník má 1,34" digitálny displej, na boku sa nachádza tlačidlo vypnutia a zapnutia. V spodnej časti je snímač tepu a  konektor na nabíjanie. Remienok je gumený a dá sa veľmi jednoducho vymeniť. Čo sa týka komfortu nosenia, pri športe možno prekáža materiál, pretože sa pod ním ruka spotí.

Displej
Transreflexný displej zabezpečuje dobrú čitateľnosť na svetle. Môžem povedať, že pri bežnom svetle sa mi zdal slabo čitateľný a musela som poriadne „ostriť“ zrak, aby som zistila, koľko je hodín. Nehovoriac o malých písmenkách, to je však údel malého displeja hodiniek a až tak mi to neprekážalo. Nejde o displej AMOLED alebo IPS s vysokým rozlíšením, takže jeho slabšiu kvalitu pocítite. Vzhľadom na cenu produktu by sa tento fakt dal odpustiť. Displej môže byť zapnutý nonstop, zapne sa automaticky pri pohybe, v režime awake sa zapne pri stlačení zapínacieho tlačidla alebo ťuknutím na displej – podľa toho, ako si to majiteľ nastaví. Mne sa osvedčil automatický režim. Keď som nastavila zobudenie dotykom displeja, málokedy reagoval, takže ma časom omrzelo neustále ťukať na hodinky a nastavila som si prebudenie stlačením tlačidla na pravom boku. Vzhľad ciferníka si takisto môžete nastaviť podľa želania. Výborné je to, že denne pribudne niekoľko nových tém, takže každý deň môžete vyraziť s iným „lookom“. Stačí, keď pridržíte prst na ciferníku, pôvodný dizajn sa zmenší a vy rolujete a vyberáte ďalší. Nájdete tu klasický analógový dizajn Classic, digitálny dizajnérsky Digital Cube alebo dokonca detský Little Fox a rôzne iné. Záleží aj na tom, čo chcete, aby sa vám na displeji zobrazovalo počas celého dňa. Ja som si vybrala dizajn Speed Zone, pretože ukazuje nielen čas, dátum, ale aj počet nachodených krokov, priemerný pulz a spálené kalórie.

Špecifiká
Hodinky sú odolné proti prachu a vode, takže majiteľ hodiniek, ktorý športuje aj v nepriaznivom počasí či dokonca 1 meter pod vodou, sa o smart hodinky po dobu 30 minút nemusí báť a spoľahlivo zmonitoruje svoj športový výkon. Ponor do hĺbky jedného metra som síce neskúšala, no postačil mi silný lejak a môžem skonštatovať, že hodinky naďalej fungujú :).

Funkcie
AmazFit majú vlastný operačný systém, nijaký Android. Sú to športové hodinky, určené skôr aktívnym ľuďom, ktorí chcú monitorovať svoje športové aktivity, spálené kalórie, počet prejdených krokov, sú tu aj stopky, kompas, počasie, nameriate si pulz buď aktuálne, alebo vám hodinky budú merať pulz nepretržite celý deň. Nastavíte si alarm, nameriate intenzitu spánku či nahráte hudbu do kapacity 2,15 GB, ktorú budete môcť pohodlne počúvať bez ďalšieho zariadenia, teda okrem bluetoothových slúchadiel nebudete potrebovať mobil ani MP3 prehrávač. Perfektná vecička je funkcia Find my phone pre notorických zábudlivcov, vďaka ktorej vám hodinky nájdu telefón prezvonením.

Prepojenie s telefónom
Hodinky AmazFit sa prepoja so smartfónom prostredníctvom aplikácie AmazFit Watch, kde si používateľ nastaví napríklad vzhľad ciferníka, zistí, kedy treba smart hodinky dobiť, nastaví si synchronizáciu s doplnkovými aplikáciami (STRAVA), vďaka ktorej si monitoruje športové výsledky a zdieľa svoje progresy prostredníctvom aplikácie s inými používateľmi. Tu sa zaznamenajú všetky aktivity s časom, tempom, vzdialenosťami atď.

Okrem iného v AmazFit Watch si používateľ nastaví aplikácie, ktorých notifikácie sa budú alebo nebudú zobrazovať na displeji smart hodiniek, dá sa to však nastaviť aj priamo na hodinkách. Ďalšie nastavenia sa týkajú športov, ktoré aktívne vykonáva – čo chce merať, v akých hodnotách a čo sa má zobrazovať na displeji. Takisto tu možno nastaviť počasie, notifikácie spojené s počasím a merané hodnoty a mnoho ďalších informácií. Niektoré sú nastaviteľné priamo na hodinkách, niektoré treba nastaviť v aplikácii.

Príklad: Displej sa neposúva iba doľava a doprava, ale aj hore a dolu. To znamená, že ak je východisková pozícia ciferník, posunutím displeja smerom dole sa objavia ďalšie nastavenia, ako napríklad jas, tichý režim, lietadlový režim či ďalšie nastavenia. Potiahnutím smerom hore sa objavia posledné správy a notifikácie.

Pri sledovaní športových aktivít sa dá nastaviť napríklad upozornenie na prekročenie požadovaného pulzu, času, tempa, vzdialenosti, ako aj upozornenia na počasie a iné.

Ako je to s batériou
Na moje prekvapenie batéria má slušnú výdrž. Výrobca udáva, že pri používaní iba na zisťovanie presného času a zobrazovanie notifikácií by mali hodinky vydržať asi 11 dní. Mne vydržali pri aktívnom používaní a pri sledovaní polohy pomocou GPS asi jeden a pol dňa. Pri normálnom režime bez GPS a ďalších meraní vydržia nanajvýš 6 dní.

Zhrnutie
Hodinky AmazFit sú výborná voľba pre menej náročných používateľov, ktorí neočakávajú od smart hodiniek nič navyše. Je tu podpora GPS, ktorá sa vidí pri týchto lacnejších modeloch len málokedy. Výdrž batérie je veľmi slušná a vlastný operačný systém je pre priemerne aktívneho športovca absolútne dostačujúci. Displej je síce pre niekoho vyhovujúci, mne však vzhľadom na slabú čitateľnosť na priamom slnku až tak nevyhovoval. Cena smart hodiniek sa pohybuje okolo 120 eur, takže v prípade, že túžite po smart športových hodinkách na monitorovanie svojich aktivít a nemáte 400 eur navyše, táto alternatíva vás rozhodne uspokojí na maximum.

Plusy, minusy:

+ Cena, transreflexný displej (pre niekoho nevýhoda), gumené vymeniteľné náramky, veľmi jednoduchý operačný systém, hudba bez zbytočných zariadení navyše, sledovanie polohy s GPS, možnosti nastavenia tém ciferníka, monitorovanie krokov a spálených kalórií, prepojenie na aplikáciu STRAVA, výdrž batérie
- Slabá kvalita displeja, silné potenie pod gumenými ramienkami, GPS nefunguje stopercentne, hlavne pri väčšom poraste v lese, občas vypadáva a nefunguje spoľahlivo, takisto snímač dotyku nefunguje vždy správne, chýba podpora iných aplikácií

Hodinky je možné objednať tu: Gearbest

 

Zobrazit Galériu

Lea Drobná

Všetky autorove články
Xiaomi AmazFit

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať