3D tlač prakticky / Výber materiálu a základy mechaniky
Väčšina záujemcov o 3D tlač začína tak, že si z internetu stiahne nejaké zaujímavé modely a vytlačí si ich na svojej domácej 3D tlačiarni, prípadne na tlačiarni v škole, záujmovom krúžku či coworkingovom priestore. Po prvotnom očarení možnosťami 3D tlače sa postupne začnete zaujímať o to, aby vaše výtlačky mali požadované mechanické vlastnosti a, samozrejme, aj vzhľad, hlavne čo sa týka povrchu.
{{BANNER|SIMPLE_BANNER_HOMEPAGE_2}}
Ďalší dôležitý míľnik pri osvojovaní tejto technológie bude vlastný návrh modelu na 3D tlač, takže si budete môcť vytlačiť presne to, čo potrebujete. V článku sa zameriame na vlastnosti najčastejšie používaných filamentov, výber orientácie objektu, tlač podporných štruktúr a možnosti ďalšieho spracovania vytlačených objektov, ako je rezanie, lepenie či brúsenie. Návrhu modelov sa budeme venovať vo voľnom pokračovaní.
Generovanie podpier podľa orientácie výtlačku
Vyhrievanie podložky, prípadne priestoru na tlač
Bežné 3D tlačiarne využívajú metódu FDM (Fu ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH