CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Acer Predator 15

0

» Dizajn tohto herného notebooku sa nesnaží pô­sobiť výnimočne – čierny, so soft-touch ­povrchom, doplnený červenými prvkami,   krivkami a skosenými hranami. Na zadnej strane sa nachádza dvojica otvorov na chladenie, spredu dva reproduktory, doplnené subwooferom na spodnej strane notebooku. Ovládať ho môžete pomocou farebnej podsvietenej klávesnice. Touchpad je mierne zapustený a pomerne veľký. Z doplnkových tlačidiel sa nachádza jedno vedľa touchpadu a slúži na jeho zapnutie/vypnutie a potom pätica programovateľných tlačidiel, ktorým sa dajú priradiť rôzne funkcie v pribalenom softvéri, a napokon jedno extra tlačidlo na výber profilov.

Z konštrukčnej stránky nás notebook veľmi príjemne prekvapil. Je naozaj pevný, zadná časť displeja sa nepretláča tak ľahko a pánty ho držia pevne prikovaný tak, ako ho vyklopíte, pričom ho môžete vyklopiť až do uhla 140°. Jediný problém tak pri každodennom prenášaní predstavuje jeho hmotnosť, 3,40 kg je naozaj dosť. Notebook sa dá jednoducho rozobrať a vymeniť/doplniť RAM (obsahuje 4 sloty, z ktorých 2 sú obsadené), prípadne SSD/HDD.

Možnosti konektivity sú naozaj rozsiahle. Nájdete tu 4× USB 3.0, USB-C, čítačku kariet SD XC, oddelený zvukový výstup a vstup, obrazové výstupy HDMI a DisplayPort a slot buď na mechaniku Blu-ray, alebo podporné chladenie (obe sú súčasťou balenia).

Mali sme príležitosť otestovať jednu z najdrahších verzií tohto notebooku, vybavenú štvor­jadrovým procesorom Intel i7 6. generácie, 16 GB RAM a grafickou kartou GeForce GTX 980M  so 4 GB vlastnou pamäťou a extrémne rýchlym 256 GB diskom SSD NVMe, doplneným extra 1 TB HDD na dáta. Testovanej verzií nechýbal ani kvalitný full HD displej s panelom IPS. Ozvučenie SoundPound 2.1 poskytuje kvalitný zvuk Dolby Audio s dostatočným výkonom aj do väčšej miestnosti.

Väčšinu svojich hier si tak môžete užiť bez problémov na maximálnych detailoch pri full HD rozlíšení s plynulými 60 FPS s minimálnymi poklesmi. Pri vybraných novších tituloch náročnejších na „železo“ však rovnako ako pri jeho desktopovom ekvivalente bez OC budete musieť nejaké detaily ubrať. V klasickom HD sme však spustili bez problémov na maximálnych detailoch aj tieto tituly, poväčšine ešte aj s peknou rezervou.

Z novších titulov sme na notebooku odskúšali populárne dielo bratov Poliakov Zaklínač 3, ktorý so zapnutým NVIDIA HairWorks s najvyššou kvalitou, maximálnymi detailmi a 8× AA pri full HD rozlíšení zvládal 20 – 50 FPS, no väčšinu času sa držal okolo 30 FPS. Pri HD rozlíšení zvládal takúto záťaž o čosi lepšie, medzi 50 – 75 FPS, pričom sa väčšinou držal okolo 60 – 65. S vypnutým NVIDIA HairWorks a AA išiel pri oboch rozlíšeniach približne o 30 FPS vyššie.

S Fallout 4 to už bolo iné. Ten na maximálnych detailoch s AA pri full HD išiel permanentne nad 60 FPS, celkom stabilne sa držiac okolo 70 FPS,  a to vrátane ulíc miest. HD rozlíšenie sme ani neskúšali, pretože hra išla nádherne už na full HD.

Skúšali sme aj jednu z pridaných hodnôt tohto notebooku, a to Killer DoubleShot Pro. Ten povoľuje notebooku naplno využiť internetové pri­pojenie, a to tak, že si sami zvolíte, ktorému programu povolíte aký bandwidth. Takisto máte možnosť vybrať si, či sa dané spojenie uskutoční cez Wi-Fi alebo eternet, takže môžete nechať sťahovať napr. torrent cez Wi-Fi a  medzičasom hrať CS:GO cez eternet, čím sa zbavíte vysokej latencie a nebudete pri tom obmedzení tým, čo so svojím internetom robíte na pozadí. Fungovalo to absolútne nádherne a podobná funkcia určite poteší každého majiteľa tohto notebooku.

Medzi ďalšie pridané hodnoty tohto dravca patrí technológia ­DustDefender, ktorá každé 3 hodiny zmení smer otáčania vetrákov na opačnú stranu, čím prach vyfúkne a následne sa vráti do pôvodného stavu. Interval čistenia sa dá nastaviť cez aplikáciu, prípadne ho možno spustiť ihneď. Pätica programovateľných tlačidiel, lokalizovaná nad klávesnicou, sa dá nastaviť cez program Predator Sense, kde si môžete nastaviť rôzne profily, makrá, funkcie a iné. Takisto si tu môžete pozrieť určité údaje o vašom notebooku a nastaviť podsvietenie. Museli sme sa pousmiať, keď sme po prvom zapnutí počítača našli na pracovnej ploche ikonku Steamu, ktorý prichádza predinštalovaný s notebookom.

Predator 15 bol po celý čas testovania relatívne tichý. Pokiaľ sme nezapli maximálne otáčky vetrákov, málokedy sa výraznejšie rozhučali. Držal si pritom teploty okolo 45 °C aj pri niekoľkohodinovom hraní. Životnosť batérie bola výborná – na maxime svojho výkonu vydržal notebook okolo 3 hodín, ale pri nenáročnej práci to bolo až 5 hodín.

Verdikt

Tento notebook je naozaj „predátor“. Dizajnom nemusí na prvý pohľad ohúriť, ale to ani nie je jeho cieľ. Výbava, ktorú ponúka, vrátane pridanej hodnoty je naozaj vysoká. Ako hráčsky notebook na cesty, prípadne na LAN párty alebo aj bežné používanie je výborný. No nadupanej výbave zodpovedá aj cenovka.

Zobrazit Galériu

Andrej Redeky

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať