Bashware dokáže nakaziť všetky počítače s Windows 10 a neodhalí ho ani špičkový antivírus
Microsoft v roku 2016 zaviedol do Windows 10 Subsystem for Linux (WSL), čo je spôsob, ako spustiť linuxový shell (Bash) v operačnom systéme Windows 10. WSL funguje tak, že používa príkazy Bash, ktoré používateľ zadáva do CLI, a konvertuje príkazy shell na ich náprotivky Windows. Dáta sa potom spracúvajú v jadre systému Windows a odpoveď sa posiela späť do Bash CLI aj do lokálneho súborového systému Linux.
Funkcia WSL sa od marca 2016 vyvíja v beta verzii, ale Microsoft nedávno oznámil, že jeho stabilná verzia príde s uvedením aktualizácie Windows 10 Fall Creators Update, naplánovanej na 17. októbra.
Výskumníci z bezpečnostnej firmy Check Point vytvorili nový druh škodlivého kódu, ktorý nazvali Bashware. Takýto útok súčasné antivírusové programy nedokážu zachytiť. Skúsili infikovať zariadenia so systémom Windows, na ktorých bežali špičkové antivírusové a bezpečnostné produkty, a podarilo sa im prekonať každý.
„To znamená, že Bashware môže potenciálne ovplyvniť ktorýkoľvek zo 400 mili ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH