Honor 200 Pro / Špecialista nielen na atraktívne portréty
Hlavným lákadlom tohto smartfónu vyššej strednej triedy je výborný displej OLED, fotoaparáty umožňujúce robiť portréty, ako keby boli fotené v štúdiu, dlhá výdrž batérie, 512 GB úložného priestoru a aj relatívne výkonná čipová súprava.
Dlhšie hrany displeja aj zadnej steny sú príjemne zaoblené. Zadná stena má jemne matný povrch, takže sa na nej nezachytávajú odtlačky prstov. Štruktúra povrchu je však veľmi jemná, takže zadná stena je pomerne šmykľavá, ale nie až tak, ako keby bola úplne hladká. Výrobca deklaruje odolnosť proti vode a prachu podľa požiadaviek štandardu IP54, čo v praxi znamená odolnosť proti striekajúcej vode. Do slotu môžete vložiť dve nano SIM karty, pričom podpora eSIM je samozrejmosť. Výrobca nezabudol ani na IR diódu, takže pomocou smartfónu môžete ovládať domácu elektroniku.
Displej OLED s uhlopriečkou 6,78" a rozlíšením 2700 × 1224 pixelov dosahuje podľa údajov výrobcu jas v špičke až 4000 nitov, takže prezeranie obsahu HDR a používanie hoc aj na priamom slnečnom svetle nie je problém. Regulácia jasu podsvietenia využíva PWM, ale na veľmi vysokej frekvencii takmer 4 kHz, čo oko nemá šancu postrehnúť. Musím pochváliť malý polomer zaoblenia dlhších strán, čo je výborný kompromis medzi atraktívnym dizajnom a malým skreslením obrazu v zaoblenej časti. Vďaka 100 % pokrytiu kinematografického farebného gamutu DCI-P3 sa vám budú filmy a videoklipy zobrazovať tak, ako to zamýšľali ich tvorcovia. Nielen hráči, ale aj bežní používatelia ocenia obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, napríklad pri rolovaní obsahu. Oválny otvor s dvoma objektívmi sa pri používaní stane ako čierna plocha integrálnou súčasťou informačného widgetu s marketingovým názvom Magic Capsule. V spodnej časti displeja je snímač odtlačkov pracujúci na optickom princípe. Je spoľahlivý a neprekážajú mu ani mierne nakrémované ruky.
Procesor Snapdragon 8s Gen 3, kde písmeno s v označení znamená „zoštíhlenú“ verziu, je dobrý kompromis, keď konštruktéri obetovali trochu výkonu v prospech dlhej výdrži na batériu. Nielen pri bežných aplikáciách, ale dokonca ani vo väčšine náročných hier však žiadny deficit výkonu nepocítite. Úložisko s kapacitou 512 GB poskytuje dostatok priestoru na videá nakrútené v podporovanom rozlíšení 4K@30fps a takisto na dostatočnú zásobu multimediálnej zábavy.
Batéria s kapacitou 5200 mAh pri dynamickom nastavení obnovovacej frekvencie displeja vydrží dva dni bežného alebo deň pomerne intenzívneho používania, pri fixnom nastavení na 60 Hz sa výdrž ešte predĺži, typicky o 20 %. Smartfón podporuje káblové nabíjanie príkonom 100 W, 66 W bezdrôtové nabíjanie a 5 W reverzné nabíjanie, káblové aj bezdrôtové. Zdrojom z notebooku schopným dodať príkon 120 W som smartfón z 8 % na plnú kapacitu nabil za 45 minút.
Zadnej stene dominuje oválna platforma s tromi objektívmi. Hlavný fotoaparát s mierne širokouhlým objektívom aj teleobjektív s 2,5-násobným zoomom majú snímače s rozlíšením 50 megapixelov. Fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom so zorným uhlom 112˚ má 12-megapixelový snímač. Kvalita záberov je veľmi dobrá a hlavný fotoaparát si vďaka spájaniu štyroch fyzických pixelov do jedného obrazového vo väčšine prípadov vie dobre poradiť aj so zábermi večer a v noci, ako aj pri fotení v problematických svetelných podmienkach, napríklad v protisvetle. Výsledné rozlíšenie takýchto záberov je 12,5 Mpx. Večer a v noci odporúčam pokiaľ možno uprednostniť hlavný fotoaparát pred ultraširokouhlým. Ten takmer vždy poskytuje kvalitné zábery v dobrých svetelných podmienkach, ale pri večerných záberoch pri pouličnom osvetlení ťahá za kratší koniec. Ultraširokouhlý fotoaparát má aj autofokus, takže sa dá použiť aj na makrozábery zblízka. Teleobjektív s 2,5-násobným optickým priblížením má 50-megapixelový snímač a pomerne účinnú optickú stabilizáciu, pretože na dlhšom ohnisku sa oveľa viac prejaví prípadné chvenie rúk.
Pri fotení portrétov odporúčam vyskúšať AI filtre, ktoré boli vytvorené v spolupráci s francúzskym fotografickým štúdiom Harcourt. Páčili sa mi hlavne čiernobiele portréty. Snímač s rozlíšením 50 Mpx má aj predná selfie kamera. Pri nakrúcaní selfie videí treba mať na zreteli, že táto kamera nemá optickú stabilizáciu obrazu.
Reprodukcia zvuku je stereofónna, na príležitostné počúvanie pomerne kvalitná, ale neoplýva nízkymi tónmi, o basoch sa pri smartfónoch vo všeobecnosti ani nedá hovoriť, pri vyššej hlasitosti trochu počuť skreslenie. Na počúvanie hudby či pozeranie filmov jednoznačne odporúčam slúchadlá.
PLUSY, MÍNUSY:
+ Dizajn, výkon, výborný portrétový režim, bezdrôtové aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, výdrž batérie
- Občas rozpačitá kvalita večerných a nočných záberov
PARAMETRE:
Procesor: 4 nm procesor Qualcomm Snapdragon 8s Gen3 (1× 3 GHz Cortex-X4 + 4× 2,8 GHz Cortex-A720 + 3× 2,0 GHz Cortex-A520), GPU Adreno 735; pamäť 12 GB RAM; 512 GB úložného priestoru; displej: OLED 6,78", rozlíšenie 1224 × 2700 px, 437 PPI, obnovovacia frekvencia max. 120 Hz, HDR, jas v špičke 4000 nitov; zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý fotoaparát 50 Mpx, OIS, f/1,9, ultraširokouhlý 12 Mpx, f/2.2, zorný uhol 112˚, teleobjektív 50 MPx, 2,5x optický Zoom, OIS, f/2,6; predný fotoaparát 50 Mpx, f/2,1, TOF 3D senzor, 2 Mpx, f/2,4; batéria 5200 mAh; nabíjanie: káblové 100 W, bezdrôtové 66 W, reverzné káblové aj bezdrôtové 5 W; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 6, bluetooth 5.3 A2DP, LE, aptX HD; operačný systém Android 14, Magic OS 8; rozmery: 163,3 × 75,2 × 8,2 mm; hmotnosť: 199 g
Cena: 799 EUR
HODNOTENIE: 8/10
Zobrazit Galériu