CANON_112024 CANON_112024 CANON_112024

Realme 12 5G / Stredná trieda s pekným dizajnom a dobrou kvalitou

2

Cenová hladina smartfónov do 300 eur je charakteristická tým, že je o ne veľký záujem, pretože nie každý si môže dovoliť kúpiť vlajkovú loď. Uvedomujú si to však aj výrobcovia, a tak je tu aj pomerne veľká konkurencia. Navyše, a to je aj prípad ­Realme 12 5G, sa smartfóny strednej triedy často dizajnom ani veľmi nedajú odlíšiť od vlajkových modelov a aj výkon je postačujúci na väčšinu aplikácií aj menej náročné hry.

S_1124 T Gaming Advertisement

Testoval som základný, najlacnejší model produktovej rodiny Realme 12 vo farebnej verzii Woodland Green. Elegantné telo z kvalitných plastov má zaoblené rohy, hrany vpredu aj vzadu nie sú zaoblené, len mierne zrazené. Rám, takisto plochý, má povrchovú úpravu lesklého kovu. Výrobca deklaruje odolnosť podľa požiadaviek štandardu IP54, teda smartfón je odolný proti prachu a kvapkajúcej vode. Dizajnu zadnej steny dominuje pomerne veľká, asi na 1,5 mm vystupujúca kruhová platforma s objektívmi zadného fotoaparátu. Vlastne je tam len jeden plnohodnotný fotoaparát, ale k tomu sa ešte dostanem. Pod skleneným povrchom platformy je štruktúra, ktorá pri odrážaní svetla vytvára zaujímavé vzory. V strede je zadná stena predelená tenkou dvojitou čiarou, ktorá pripomína šev. Snímač odtlačkov prstov je integrovaný do tlačidla na zapnutie/uspatie. Výrobca nezabudol ani na 3,5 mm konektor na slúchadlá. V balení je aj 45 W nabíjačka.

Kompromisom v záujme dosiahnutia prijateľnej ceny je LCD displej IPS s uhlopriečkou 6,72 palca a rozlíšením FHD+ (1080 × 1920 pixelov). Displej má maximálnu obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a jas 800, v špičke 950 nitov. Obraz je veľmi dobrý, s vernými farbami, samozrejme, v rámci možností použitej technológie. Podanie čiernej farby a celkový kontrast nemôžu konkurovať displejom OLED. Obnovovaciu frekvenciu môžete nastaviť na 60 Hz z dôvodu predĺženia výdrže batérie, na 120 Hz na plynulý obraz, prípadne sa spoľahnete na automatický režim, ktorý prispôsobuje frekvenciu zobrazovanému obsahu.

Čipová súprava MediaTek Dimensity 6100+ má k dispozícii 8 GB RAM a 256 GB úložného priestoru. Procesor zvládne aj multitasking a hranie menej náročných hier. Zahráte sa aj niektoré náročnejšie tituly, napríklad Call of Duty, no na akceptovateľnú plynulosť obrazu musíte znížiť úroveň detailov a v niektorých hrách aj rozlíšenie. Batéria s kapacitou 5000 mAh vydrží deň bežného používania s rezervou 30 %, pri intenzívnejšom používaní bez rezervy. Nabitie z 10 % na plnú kapacitu trvá približne 90 minút. Stereofónny zvuk je na túto cenovú kategóriu nadpriemerný, dokonca nechýbajú ani náznaky basov. Konzervatívnejší používatelia môžu pripojiť aj káblové slúchadlá s 3,5 mm konektorom jack.

Vzadu napriek tomu, že opticky to vyzerá na štyri objektívy, je len jeden plnohodnotný fotoaparát, ale so 108-megapixelovým snímačom, ktorý je doplnený dvojmegapixelovým senzorom na snímanie priestorových dispozícií na účely umelého rozostrenia pozadia. Tretí akože objektív sa pravdepodobne využíva na automatické zaostrovanie a vo štvrtom otvore je LED svetlo. Kvalita záberov pri dennom svetle alebo v dobre osvetlenej miestnosti je pomerne dobrá, dá sa povedať, že prevýšila moje očakávania, hlavne čo sa týka zachytenia detailov. Pomáhajú tomu aj zvýraznené, ale nie presaturované farby, také, ako mladí používatelia, pre ktorých je tento smartfón primárne určený, radi dávajú na sociálne siete. Občas – pomerne zriedka – sa stane, že záber vyzerá, ako keby bol mierne preexponovaný. Relatívne dobre funguje aj umelé zaostrovanie pozadia, ktoré využijete hlavne pri portrétoch. Pri večernom či nočnom fotení sú snímky väčšinou použiteľné, občas až prekvapivo dobré, ale s jemnou zrnitosťou, ktorá neprekáža, no keď je úroveň osvetlenia nízka a fotoaparát musí použiť vyššie ISO, postrehnete ju. Video môžete nakrúcať v maximálnom rozlíšení 1080p pri 30 fps. Predná kamera má snímač s rozlíšením 8 megapixelov. Pri fotení selfie portrétu treba zvoliť vhodné osvetlenie, ktoré vytvorí tiene, aby bol portrét plastický. Otvor selfie kamery je ako čierna plocha umne zakomponovaný do tzv. minikapsuly, ktorá zobrazuje rôzne informácie.

Realme 12 má Android 14 s nadstavbou Realme UI 5.0 na báze Android 14. Nájdete tu pomerne veľa aplikácií tretích strán, niektoré sú užitočné viac, iné menej. Apky, ktoré nepotrebujete, nie je problém odinštalovať.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Elegantný dizajn, dostačujúci výkon pre bežného používateľa, dobré zábery pri dennom svetle 
- Veľa predinštalovaných aplikácií, horšie zábery večer a v noci

PARAMETRE:

Procesor: osemjadrový MediaTek Dimensity 6100+ (2× 2,2 GHz Cortex-A76 + 6× 2,0 GHz Cortex-A55), GPU Mali-G57 MC2; pamäť 8 GB RAM; 256 GB úložného priestoru; displej: IPS LCD, 6,72", rozlíšenie 1080 × 2400 px, 392 PPI, obnovovacia frekvencia max. 120 Hz, jas 800 nitov, v špičke 950 nitov; zadný fotoaparát: hlavný širokouhlý 108 Mpx, f/1,8, DOF senzor 2 Mpx, f/2,4; predný fotoaparát 8 Mpx, f/2,0; batéria 5000 mAh; nabíjanie: káblové 45 W; konektivita: 5G, LTE, Wi-Fi 6, bluetooth 5.2 A2DP, LE; operačný systém Android 14 + Realme UI 5.0; rozmery: 165,6 × 76,1 × 7,7 mm; hmotnosť: 188 g

Cena: 649 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

2 komentáre

Cena 649Eur? reakcia na: Realme 12 5G / Stredná trieda s pekným dizajnom a dobrou kvalitou

11.8.2024 11:08
Ma to byt fon do 300 eur
Reagovať

MMOexp: Notorious Warhawks in Stormveil Castle reakcia na: Realme 12 5G / Stredná trieda s pekným dizajnom a dobrou kvalitou

4.7.2024 11:07
In the end, whether you relish the challenge of facing new feathered foes or dread their arrival, one thing remains clear: Elden Ring continues to test and reward players in equal measure, offering a gaming experience that is as thrilling as it is punishing.

Elden Ring fans are eagerly anticipating the release of "Shadow of the Erdtree," an expansion that promises over 10 new bosses designed to challenge even the most experienced Soulslike players. Amidst the excitement for these formidable adversaries, attention has shifted to a less celebrated aspect of the game: its feathered foes.

If you were to ask Elden Ring enthusiasts about their favorite part of the game, it's unlikely that "fighting the birds" would top anyone's list. The current avian enemies, such as the notorious Warhawks in Stormveil Castle and the menacing Monstrous Crows of Caelid, have gained a reputation for their ability to disrupt and frustrate players with unexpected attacks and tricky maneuvers. While they may not be the most powerful adversaries in terms of raw strength, their talent for causing annoyance is unmatched.

Buy Elden Ring Runes at MMOexp.com, safe and comfortable transactions, and years of experience to ensure the security of your account.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať