Kybernetická vojna - sme v bezpečí?
Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie kybernetická bezpečnosť? Zrejme firewall, monitoring siete, antivírus, SIEM a takto by sme mohli menovať mnohé ďalšie technológie. Kybernetická bezpečnosť ovplyvňuje životy a fungovanie nielen vo veľkých organizáciách ale týka sa každého z nás.
Uvažovali ste niekedy nad tým, čo by sa stalo ak by bol výpadok elektriny dlhodobejší, alebo by vypadli telekomunikačné služby? A čo tak voda? Aj za týmto všetkým môže stáť úspešný hackerský útok. Napríklad východ Spojených štátov bol bez pohonných hmôt niekoľko dní v dôsledku hackerského útoku na ropnú spoločnosť. Bol to hackerský útok s cieľom získať výkupné, ale tým, že obmedzil i bežných občanov, mal aj znaky útoku na strategickú infraštruktúru štátu. V takom prípade ide o príznaky kybernetickej vojny. Tá sa síce na kybernetickej scéne odohráva už niekoľko rokov, no nikdy nebola taká viditeľná ako práve teraz – prakticky ju sledujeme v priamom prenose.
Čo je vlastne kybernetická vojna? Koho sa týka? S ...
Článok je uzamknutý
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH
Zobrazit Galériu
Článok je uzamknutý
Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným už od 10 € získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na celý rok. Objednať si ho môžete TU. Ak ho už máte prihláste sa TU
Prihlásiť pomocou členstva NEXTECH